Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 13:28
 
Beylikdüzü Belediye Başkan adaylığı belirlenen ve İstanbul’da ilk ilçe belediye başkan adayı olarak açıklanan Mehmet murat çalık kimdir.
SİYASET Haberi

CHP’nin İlk Açıklanan Adayı..!

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’un İstanbul Büyükşehir Başkanı adayı olmasının ardından, CHP ilçe örgütünde çelişkilere neden olmaması gerekçesiyle başkan İmamoğlu tarafından direkt olarak, Beylikdüzü Belediye Başkan adaylığı belirlenen ve İstanbul’da ilk ilçe Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Mehmet Murat Çalık kimdir.

 

Mehmet Murat Çalık Kimdir, Nereli?

Aslen Trabzon’lu olan Mehmet Murat Çalık, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. Şehir planlayıcısı olan Çalık, Şehir Plancılar Odası'nda 3 dönem başkan yardımcılığı ve yöneticilik yaptı. Kavaklı Beylikdüzü belediye başkanı Orhan Tıraşoğlu, Beylikdüzü belediye başkanı Vehbi orakçı ve Yusuf uzun ile de arka planda çalıştı. Son olarak Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanlığını da yapan Çalık, CHP'nin 2019 yerel seçimleri için İstanbul'da açıkladığı ilk ilçe belediye başkan adayı oldu. Ekrem İmamoğlu tarafından partililere tanıtılan Mehmet Murat Çalık evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehmet murat çalık, beylikdüzü CHP adayı kim, beylikdüzü haberleri, yerel
Yorumlar
Haber Yazılımı