Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 16:56
 
19 Mayıs'ın 100.Yılı Beylikdüzü’nde Coşkuyla Kutlanacak
Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 100.yılı Beylikdüzü’nde gün boyu düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.
İSTANBUL Haberi
19 Mayıs'ın 100.Yılı Beylikdüzü’nde Coşkuyla Kutlanacak

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 100.yılı Beylikdüzü’nde gün boyu düzenlenecek etkinliklerle coşkuyla kutlanacak. 19 Mayıs 1919 tarihinin büyük bir destanın başladığı gün olduğuna dikkat çeken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Milli bayramımızı hep birlikte kutlamak için tüm komşularımı Yaşam Vadimizde gerçekleşecek etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

 

Beylikdüzü Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı dopdolu etkinliklerle kutlayacak. Sabah saatlerinde çelenk koyma töreni ve Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın resmi kutlama töreniyle başlayacak 19 Mayıs kutlamaları, Beylikdüzü Belediyesi’nin etkinlikleriyle gece geç saatlere kadar sürecek.

 

Beylikdüzü’nde 19 Mayıs Kutlamaları, saat 09.00’da, Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak. Ardından, Cumhuriyet Etkinlik Alanı’nda Beylikdüzü Kaymakamlığı tarafından düzenlenen resmi tören yapılacak.

 

100.Yıldönümünde Atabarı Coşkusu

 

Beylikdüzü Belediyesi’nin 19 Mayıs etkinlikleri saat 12.00’daki KÜLTÜRSEM kursiyerlerinin Kep Atma Töreni ile başlayacak. Yaşam Vadisi Sahnesi’nde yapılacak kep töreni, kursiyerler ve aileleri için heyecan ve mutluluk dolu dakikalara sahne olacak. Saatler, 19:19’u gösterdiğinde ise Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı Atatürk Anıtı önünde, 100. Yıl Atabarı gösterisi tüm vatandaşların göğsünü kabartacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 19 mayıs, atatürkü anma gençlik ve spor bayramı, spor bayramı, bayram, beylikdüzü, beylikdüzü belediyesi, beylikdüzü haberleri, yaşam vadisi, mehmet murat çalık, kutlama, bayram kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı