Haber Detayı
05 Haziran 2021 - Cumartesi 17:22 Bu haber 439 kez okundu
 
40 Yıllık İmar Sorununda Sona Yaklaştık 
Başkan Hançerli: Yeşilkentimizin 40 Yıllık İmar Sorununda Sona Yaklaştık 
İSTANBUL Haberi
40 Yıllık İmar Sorununda Sona Yaklaştık 

Başkan Hançerli: Yeşilkentimizin 40 Yıllık İmar Sorununda Sona Yaklaştık

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, sabah saatlerinde Yeşilkent Mahallesi’ni ziyaret ederek devam eden asfalt,  yol bakım - onarım ve park düzenlemeleri çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Hançerli, “Yeşilkentli komşularımızın büyük bir heyecanla beklediği imar planı çalışmalarında sona yaklaştık. Yeşilkent Mahallemizi ve D-100 Güney kısmının plan notları bu ay İBB Meclisi gündemine gelmesini bekliyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden beri uzun yıllardır yeterli hizmeti alamayan Yeşilkent Mahallesi’nde çalışmalar yürüten Başkan Hançerli, belediye meclis üyeleri ile birlikte bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceldi. Bölgenin en büyük problemi olan imar sorunu için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uzun süredir çalışmalar yürüten Hançerli, önemli ölçüde yol kat edilen imar sorununu çözüme kavuşturmada sona gelindiğini ifade etti. Hançerli konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dün İBB ile 2 saat süren bir toplantı yaptık. Hem Avcılar D-100 Güney hem Yeşilkent Mahallemizin imar sorununun çözümünde sona yaklaşıldı. 1/5000 Nazım İmar Planı bu ay İBB Meclisi gündemine gelecek”

“Ağaç kesen değil ağaç diken belediye”

Ziyareti sırasında yeni yapılan parkta yürütülen ağaçlandırma çalışmalarını da inceleyen Başkan Hançerli, “Ağaçları kesen değil ağaç diken bir belediyecilik anlayışıyla, dünyamızın geleceğini güzelleştiren bir anlayışıyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: avcılar belediyesi, av. turan hançerli, yerel haberim, filaş haber, son dakika haberler, son dakika, imar sorunu nedir, İstanbul büyükşehir belediyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı