Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 12:34
 
AREV-TYBB İşbirliğinde Mutlu Son..!
AREV Vakfı ve Türkiye Yerel Basın Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen KOSGEB Girişimcilik Kursu Sertifika törenine, Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, AREV Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı, KOSGEB Ikitelli şube müdürü Özay Cebeci ve birçok basın mensubu katıldı.
EĞİTİM HABERİ Haberi
AREV-TYBB İşbirliğinde Mutlu Son..!

AREV-TYBB İşbirliğinde Mutlu Son..!

AREV Vakfı ve Türkiye Yerel Basın Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen KOSGEB Girişimcilik Kursu Sertifika törenine,  Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur, AREV Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı,  KOSGEB Ikitelli şube müdürü Özay Cebeci ve birçok basın mensubu katıldı.

 Öncülüğü Karayün Yaptı

KOSGEB Girişimcilik kursunun öncülüğünü yapan TYBB Başkanı Karayün, "AREV ile ortaklaşa yaptığımız KOSGEB Girişimcilik Kursu sonunda kursiyerlerimiz sertifikalarını aldı. Bizim amacımız yerel basının daha da güçlenip sesini duyurmasıdır.  İnanıyorum ki girişimcilik kursu programımız da yenilikçi düşüncelere yol açacaktır. Öncülüğünü yaptığımız girişimcilik kursunun tüm mezunlarına bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyor, tüm sertifika sahiplerinin yaratıcı fikirler üretmesini temenni ediyorum" dedi.

"Ülkemizin Gelişim Düzeyi Artacak"

 Törende konuşmasını yapan Orakçı, gerçekleştirdikleri sertifika programının tüm kursiyerlere imkan sunmasını temenni ederek şöyle dedi; " Düzenlediğimiz girişimcilik eğitimi kursumuzun mezunlarını verdik. Bu tür eğitim programlarıyla ülkedeki işsizlik oranını düşürmeyi, kalifiye elemanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca bu programların ülkemizin gelişimine de katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz. 

Eğitimimiz, girişimciliğin basın sektöründeki ihtiyacına da dikkat çekmiş oldu. Yapılan hadise istihdam için çok önemli. Dilerim ki bugün sertifikaları dağıtmak için toplandığımız gibi, bir başka günde girişimcilerimizin başarılarını tebrik etmek için toplanırız. Bu vesileyle bir kez daha tüm basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.

"Temel Konu Farklılık Oluşturmak"

AREV Vakfı'na ortaklıkları için teşekkür eden KOSGEB İkitelli Şube Müdürü Özay Cebeci, "Sizleri zorlu bir süreç bekliyor. Girişimcilik için coşkulu bir hayatı öngörüyor olmanız lazım. Ülke olarak bizim yenilikçi girişimcilere ihtiyacımız var. Büyük markaların dünyaya sattığı tüm ürünleri biz ülke olarak üretiyoruz. Türkiye'mizin kültürel zenginliğini malesef pazarlayamıyoruz. Kendi değerlerimizi dünyaya pazarlayacağımız bir mantalite oluşturmalıyız" dedi.

Program sonunda katılım belgelerini alan kursiyerler, katıldıkları eğitimin kendilerini geliştirmek açısından büyük bir fırsat olduğunu belirtirken birçok fikir ürettiklerini söylediler.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AREV-TYBB, İşbirliğinde, Mutlu, Son..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı