Haber Detayı
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 20:23
 
Artık Hapşırmayacaksınız... İşte Google'ın Alerji Servisi..!
Dünyanın dev arama motoru Google, mevsimsel alerjiden muzdarip olanlara büyük yardımcı olacak olan yeni servisi için The Weather Channel ile anlaşma sağladığını açıkladı. Peki Google alerji servisi nedir?
- Haberi
Artık Hapşırmayacaksınız... İşte Google'ın Alerji Servisi..!

Google, her 5 ABD vatandaşının birinde görülen polen alerjisi için harekete geçti. Dev arama motoru Google'dan polen durumuyla alakalı arama yaptığınızda artık o bölgenin polen durumunu önceden görebileceksiniz.

Google, polen durumunu nasıl öğrenecek?

The Weather Channel ile anlaşmaya varan Google, bu sayede verileri anlık ve doğru olarak tespit edebileceğini düşünüyor. Ayrıca Googleuygulamasına da entegre edilen bu yeni servis, bulunduğunuz bölgedeki polen durumunun normalin üstüne çıktığı durumlarda size bildirim vererek hapşırık krizlerine girmenize engel olacak.

 

Polen alerjisi olan insanlar için oldukça hayat kurtarıcı bir öneme sahip olan bu yeni servis yakın gelecekte farklı alerjiler için de çalışarak daha fazla insana yardım edecek.

Bu servisin hayata geçişinden sonra umarız alerji sorunu yaşayan insanlar mevsimlerin güzelliklerini hapşırıp durmadan keşfedebilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Artık, Hapşırmayacaksınız..., İşte, Google'ın, Alerji, Servisi..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı