Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 11:43
 
Bahar Mevsimi Hazırlıkları..!
Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürürken bahar mevsimi çalışmalarına da başlandı.
İSTANBUL Haberi
Bahar Mevsimi Hazırlıkları..!

Büyükçekmece’de Bahar Mevsimi Hazırlıklarına Başlandı.Belediye ekipleri ilçenin 24 mahallesinde ağaç bakım, budama, ilaçlama ve dikim çalışmaları gerçekleştiriyor.

Amaç Büyükçekmece’de Yeşil Alanları Çoğaltmak

Kış aylarında gerçekleştirilen ağaç budama ve bakım çalışmaları sayesinde ilçe genelinde bulunan tüm ağaç türlerine özel bakım hizmeti sağlanırken, bir yandan da birçok bölgede ağaç dikim çalışmaları gerçekleştirildi. Bahar mevsimi yaklaşırken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını da yoğunlaştırdı.

Havuzların Temizliği Yapılıyor

Ekiplerin gerçekleştirmekte olduğu bir diğer çalışma da ilçede bulunan süs havuzlarının temizlik ve bakımını sağlamak. Bu sayede Büyükçekmece’lilerin zaman geçirdiği tüm meydan, bahçe ve parklarda Bulunan Havuzların Güvenliği, Bakımı Ve Estetiği Korunmuş Oluyor.

Okullarda Da Çok Sayıda Çalışma Yapılıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan çok sayıda okulda da bakım çalışmaları gerçekleştiriyor. Okullarda yapılan çalışmalar arasında; okul duvarlarının boyanması, okul bahçelerine bankların yerleştirilmesi, okul bahçesinde bulunan yeşil alanların bakımı gibi çok sayıda çalışma yapılıyor.

Sağlıklı Park Atağı Devam Ediyor

Büyükçekmece geneline yayılan sağlıklı park atağı da devam ediyor. İlçede bulunan tüm parklarında kullanılan malzemelerin çocukların hayatını riske atmayan sağlıklı malzemelerden yapılıyor olması en çok dikkat edilen noktalardan biri. Ekipler yeni park çalışmaları yaparken öncelik olarak parklarda doğal ahşap ve sağlığa zararlı olmayan maddelerden üretilen oyun gruplarını kullanıyor. Hizmet veren çocuk oyun gruplarının bakımlarıysa düzenli olarak yapılıyor.

Kaynak: Editör: Nilüfer ALBAYRAK
Etiketler: büyükçekmece, belediye çalışmaları, bahar heyecanı, bahar, büyükçekmece son daikak haberleri, hasan akgün, strattv, filaşhaber,
Yorumlar
Haber Yazılımı