Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 08:30
 
Bakım-Onarım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor..!
Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne Bağlı Ekipler, Belirlenen Program Dâhilinde İlçenin Dört Bir Yanında Bakım-Onarım Çalışmalarına Devam Ediyor.
- Haberi
 Bakım-Onarım Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor..!

 

 

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın “Daha yaşanabilir bir Çatalca” hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürüten Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, vatandaşlarımızın isteklerini dedikkate alarak ilçe sınırları içerisinde sokak, cadde, kaldırım, meydan, çeşme gibi bütün kamusal alanlarının yapım, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

 

Yağmur Suyu Boru Hatları Yapılıyor, Kanallar Açılıyor

Kış aylarında yağmur suyunun sorun olduğu bölgelerde çalışmalarına ağırlık veren ekipler, vatandaşlarımızın çamur ve su birikintilerinden etkilenmemesi için yağmur suyu boru hatları yerleştirerek gerekli olan bölgelerde, bakım ve tamiratlarını gerçekleştiriyor.Ekipler son olarak; Çakıl Mahallesi Erdal Sokakta yağmur suyu hattı döşediler.Bahşayiş Mahallesi Atabey Caddesi’nde, Kaleiçi Mahallesi Nadir Ağacı Sokak ve Karaman Sokak'ta kanal çalışması ve büz döşemesi yapan ekipler, Çiftlikköy MahallesiSıcak SuMevkiinde bulunan su hattının borularını döşediler.

 

Ekipler Anında Yönlendiriliyor

Müdürlük tarafından tespiti yapılan sorunlar da, ekiplerin yönlendirilmesi ile en kısa zamanda gerekli onarım faaliyetleri gideriliyor. Ekipler, Çakıl Mahallesi Erol Çıkmazı Sokakta, Çanakça Mahallesi İbrahim Çavuş Sokakta ve Hallaçlı Mahallesi’nde yol bakım-onarım ve malzeme serimi yaparken eş zamanlı yürütülen çalışmalarla Ferhatpaşa Mahallesi Göçmenler Sokakta ve Öğretmen Mehmet Cavit Talay Sokakta parke taşı tadilatları ileFerhatpaşa Mahallesi Bülbül Sokakta, Oğuzcan Sokakta ve Celal Yücel Sokakta çöken yolun tamiratını, Çarşı Ulus Caddesi önünde yol tamirat çalışmalarınıgerçekleştirdiler.

Ferhatpaşa Mahallesi Ulus Caddesinde, Atatürk Caddesi ve Göçmenler Sokaktakaldırım çalışmaları ekiplerce tamamlanırken, Öğretmen Şehabettin Akalın Sokakta İSKİ'nin çalışmaları sonucu bozulan yolda asfalt yama çalışması ve kaldırımda bulunan baca etrafının tamiri ile Bahtinur Sokakta bulunan rögar ve etrafının tamiratı yapıldı.

 

Vatandaşlarımızın Hizmetine Sunuldu

Çakıl Mahallesi Berhudar Sokakta greyderle reglaj çalışması yapan ekipler, Ovayenice Mahallesi Duygu Sokakta (Çakıl Gölet yolu), Bayraktar Sokakta, Damlıca Sokakta, Düzyol Sokakta reglaj çalışması ve bozulan yola stabilize malzeme serimi gerçekleştirdiler.Yalıköy Mahallesi Kapalı Pazar Yeri alanı etrafında bulunan yollara asfalt kırığı serimi yapılırken,Ovayenice Mahallesi Tepeçayırı Sokakta da greyderle reglaj yapılıp malzeme serildi. Ev girişlerine büz konularak vatandaşların evlerine giriş çıkışları sağlandı.Fotaki Çeşmesinin tamirini yapan ekipler ayrıca meydanda parke taşı tamiratları ve döşenmesi işini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: çatalca belediyesi, çatalca, cem kara, yol çalışması, ekipler amiri, fen işleri, çatalca haberleri, yerel haberler, filaşhaber,
Yorumlar
Haber Yazılımı