Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 11:36
 
Başkan Akgün, Alevi vatandaşların matem orucunu paylaştı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, matem oruçlarının tutulduğu Muharrem ayı nedeniyle Büyükçekmece Güzelce Cemevi’ni ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
 Başkan Akgün, Alevi vatandaşların matem orucunu paylaştı

 

Hz. Muhammed’in (S.A.V) “Ramazan Orucu’ndan sonra en faziletlisi Muharrem Orucu” diye buyurduğunu hatırlatan Başkan Akgün; Allah, matem oruçlarımızı kabul eylesin ve İslam alemine bir daha bu acıları yaşatmasın” dedi.

“Hayırlı ve bereketli olsun”

Alevi vatandaşlarla birlikte lokmasını paylaşan Başkan Akgün, “Muharrem ayında orucunuzu açarken sizlerin yanında olmak istedim. Allah hak, matem oruçlarınızı kabul eylesin. Kardeşliğin ve dostluğun olduğu bütün inanışlara saygı duyuyoruz. Alevi vatandaşlarımızın ibadethanesinde oruçlarını açarken onlarla bir arada olmak beni mutlu ediyor. Birlik ve beraberliğimizin bu şekilde devam etmesini diliyorum. Muharrem ayı ve aşure gününün hayırlı ve bereketli geçmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum” ifadesini kullandı.

Güzelce Cemevi’ndeki Muharrem Orucu’na katılan Başkan Akgün’e belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tuzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız hukuka aykırı ve yasaktır, eğer bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni ile temasa geçiniz ve bu elektronik postayı siliniz. Büyükçekmece Belediye Başkanlığı bu mesajin içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriginden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı’nın görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşi taranmıştır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜK ÇEKMECE HASAN AKGÜN GÜZELCE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı