Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 12:31
 
Belediye Bayram Temizliğinde
Esenyurt Belediyesi, ilçede bulunan tüm ibadethane, cadde ve sokakları temizleyerek bayrama hazır hale getirdi.
İSTANBUL Haberi
Belediye Bayram Temizliğinde

Esenyurt ‘ta bayram temizliği

 

Esenyurt Belediyesi, ilçede bulunan tüm ibadethane, cadde ve sokakları temizleyerek bayrama hazır hale getirdi.

Esenyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede bulunan 43 mahallede yürüttüğü detaylı temizlik çalışmalarını tamamladı. Esenyurt’ta ki tüm cami ve cem evi, cadde ve sokakları mobil temizlik araçlarıyla dip köşe temizleyen ekipler, yoğun mesai harcayarak vatandaşların bayramı temiz ve hijyenik koşullarda karşılaması için canla başla çalıştı. Kurban Bayramı süresince de olumsuz bir durum yaşanmaması için ilçe genelinde çalışmalarını sürdürecek olan ekipler, kurban kesim alanları başta olmak üzere tüm ilçede temizlik ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştirerek kesim alanlarında oluşacak kötü koku ve kirliliği yok edecek.

 

İbadethaneler dip köşe temizlendi

 

Kurban Bayramı öncesi ibadethanelerde detaylı temizlik çalışması yaparak, vatandaşların daha temiz bir ortamda ibadet etmeleri için çalıştıklarını söyleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü Dini Kurumlar Şefi Adem Yalçın, “Ekiplerimizle birlikte Kurban Bayramı’na hazırlık olarak tüm dini kurumlarımızın temizliğini yapmış bulunmaktayız. Kurban Bayramı’nda da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amacımız tüm vatandaşlarımızın dini kurumlarımızda güzel bir şekilde ibadetlerini yapmasını sağlamak” dedi.

 

Temizlik ekipleri bayram nöbetinde

 

Kurban Bayramı’nda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli ekiplerin oluşturulduğunu söyleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü Bölge Amiri Zeki Güneş, “Bayramda yıkama, kurban alanlarından da çöp alma işlemlerimiz devam edecek. Vatandaşı rahatsız edici herhangi bir koku yayılmaması için kurban kesim yerleri deterjanlarla yıkanarak temiz duruma getirilecek. Kurban Bayramı için ekiplerimizi oluşturduk. Bu ekiplerimizle kurban kesim alanlarında yıkama, konteyner boşaltma gibi işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Bizim gayemiz burada temiz bir ilçede yaşamak. Vatandaşlarımızdan ricamız kurban kesim alanları dışında başka yerlerde kesim yapılmaması. Çünkü aşırı derecede koku yapıyor ve bu koku diğer vatandaşlarımızı rahatsız ediyor. Bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Biz Esenyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak tüm personellerimizle Kurban Bayramı sürecince Esenyurt’a daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: esenyurt, esenyurt belediyesi, kurban bayramı, esenyurtta bayram temizliği
Yorumlar
Haber Yazılımı