Haber Detayı
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 20:25
 
Beylikdüzü CHP'de Neler Olacak..?
Beylikdüzü CHP'de Neler Olacak..?
- Haberi
Beylikdüzü CHP'de Neler Olacak..?

ANALİZ...

Beylikdüzü CHP'de Neler Olacak..?

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimi için aday olabilecek bazı muhtemel isimler kulislerde dolaşırken Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun destek vereceği kişinin başkan olacağı söyleniyor.

Beylikdüzü şu sıralar Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) İlçe Başkanlığı'na kim gelecek sorusuyla adeta kaynıyor.

Beylikdüzü'nde CHP içinde veya dışında, herkesin gönlünde yatan bir isim vardır elbet.

Bu isimlerin başını ise mevcut ilçe başkanı, genç Avukat Turan Taşkın Özer ve Dr. Bülent Deniz Çuhalı çekiyor.   Av. Turan Taşkın Özer'in, Beylikdüzü CHP İlçe örgütü içinde büyük bir kitleye sahip olduğu söyleniyor.

Fakat başarısı ve dik duruşuyla kendini kanıtlamış olan, ayrıca Taşkın Özer'den daha fazla deneyimli, bilgili ve toparlayıcı olduğu vurgulanan Dr. Bülent Deniz Çuhalı ismi de sıkça kulislerde geçmeye başlamış durumda.

Peki Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun desteklediği bir aday var mı, veya destekleyeceği bir isim olacak mı?

Eğer  ki..! CHP kendi içinde bir ayrıştırmaya girmez ve bütünleştirici bir yaklaşım benimserse, olumlu yönleri tabi ki 2019 yerel seçimlerine de yansıyacaktır. Başkan İmamoğlu da bu hususta, Beylikdüzü İlçe Başkanı olacak tüm adaylar arasından, objektif bir gözle ilçeye en iyi hizmeti verebilecek, kendisiyle uyum içinde çalışacak olan adayı da mutlaka destekleyecektir.

Av. Turan Taşkın'ın söylemi ise şu yönde; Benim mevcut ilçe başkanı olarak görevim, doğru bir şekilde delege listesini oluşturmak ve delegelerin düşüncesine saygı duymaktır.

Anlaşılan o ki mevcut İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın'ı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu destekliyor. Ancak tabanda Turan Taşkın'a sıcak bakmayan bir çoğunluk kitlesi de olduğu söyleniyor. Bu nedenle de Dr. Bülent Deniz Çuhalı'ya İlçe Başkanlığı önerilerinin gittiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Görüşlerini aldığımız Dr. Bülent Deniz Çuhalı ise bulunduğu konumda mesleği gereği İlçe Başkanlığına gerekli zamanı ayıramayacağını belirtirken, diğer taraftan çok sevdiği Beylikdüzü için kendisine böyle bir görev tevdii edilirse hakkıyla da yapabileceğini, Beylikdüzü'nde İlçe Örgütü'nün dağılmasına, ayrışmasına, bölük pörçük olmasına izin vermeyeceğini ifade etti.

Şu anda kulislerde dolaşan bu iki isim ile birlikte, delege listeleri ortaya çıktıktan sonra muhtemel adayların çoğalması kaçınılmaz olacaktır.

Peki Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun önerdiği ve desteklediği aday kazanamazsa ne olur..? Bu durumda CHP İlçe Örgütü ikiye bölünürse, bir ayrışmaya girilirse tabi ki bunun yansımaları 2019 yerel seçimlerine de etki edecektir. Beylikdüzü'ne kurulduğu günden bu yana hizmet etmiş ve şuan CHP dışında ve mevcut yönetim dışında kalmış kişiler bir araya getirilecek mi?

Küskünler nasıl barıştırılacak, nasıl bir çalışma içine girilecek..? Eski Belediye Başkan adayları, İlçe Başkanları ve Eski Belde Başkanları bir araya getirilebilecek mi? Av. Turan Taşkın Özer adil bir delege listesi oluşturacak mı? Tüm bu soruların cevaplarına barışçıl ve uzlaşmacı bir cevap bulunmalıdır. Aksi takdirde CHP İlçe Örgütü'nde bir kutuplaşma olması kaçınılmaz olabilir.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beylikdüzü, CHP'de, Neler, Olacak..?,
Yorumlar
Haber Yazılımı