Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 18:59
 
Beylikdüzü’nde 29 Ekim Başkadır…!
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ülkemizin dört bir yanında kutlanırken Beylikdüzü Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çeşitli etkinlikler düzenledi. Bölgedeki okullarla işbirliği yaparak, öğrencilerin uzun süredir hazırlık yaptığı şiir dinletileri, marşlar, türküler, yöresel oyunlar ve geçit töreni ile bayram coşkuyla kutlandı.
GÜNCEL Haberi
Beylikdüzü’nde 29 Ekim Başkadır…!

 

    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ülkemizin dört bir yanında kutlanırken Beylikdüzü Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  çeşitli etkinlikler düzenledi. Bölgedeki okullarla işbirliği yaparak, öğrencilerin uzun süredir hazırlık yaptığı şiir dinletileri, marşlar, türküler ve geçit töreni ile bayramı coşkuyla kutladı.

Törende Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Ali Aydın, AKP İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık, Garnizon Komutanı Yarbay Özgür Özdil, CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Özmen protokol koltuklarındaki isimler arasında yer aldı.

Cumhuriyet hepimizin onurudur, şerefidir…!

Törende söz alan  Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur; Cumhuriyet olgusu bitmeyen ve daimi olan bir değerdir. Kurtuluş mücadelesinin kazanımı olan Cumhuriyet herkesin onurudur, şerefidir, haysiyetidir. Uğruna canlar verilmiş ve bize emanet olan varlığımızdır.  Çağdaşlaşmanın medeniyetin ve yükselmenin adıdır… Yüzyılına doğru ilerleyen Cumhuriyet tarihimiz bize gurur veriyor, kıvanç sağlıyor…

Türk gençleri Cumhuriyeti sonsuza dek taşıyacak..!

‘’Türk gençleri Atalarından kalan bu mirası her zaman taşıyacak ve ileriye götürecektir. Şüphesizdir ki bu hissiyat gençlerimizde mevcuttur. Bulunduğumuz coğrafya bütünlüğümüzün beraberliğimizin ne kadar değerli olduğunu her gün yüzümüze vurmaktadır.   Cumhuriyet gölgesinde daha güçlü yarınlara yürüyeceğiz. Çalışacağız , öğreneceğiz, öğreteceğiz, dik duracağız.. Aksi bir durum söz konusu olursa bilinçsiz ve sorumluluk almayan milletler bağımsızlıklarını kaybeder.  Türk milleti çalışkandır ve Türk milleti hürriyetsiz yaşamaz, canını ortaya koyar…’’ diyerek sözlerini noktaladı ve meydanda bulunan  öğrencileri, eğitimcileri selamladı.

  Çok sayıda eğitimci ve öğrenci  törendeydi…!

Etkinliğe katılan öğretmenler ve öğrenciler ise uzun süren bir hazırlık sürecinden sonra sundukları gösterilerden dolayı mutluluklarını belirttiler. Abidin Nesimi Fatinoğlu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Serhat Çelenkoğlu: ‘’Bu gurur gününde törende yer almaktan dolayı mutluyuz. Biz eğitimciler olarak alan dersi dışında, öğrencilerimize iyi insan olma bilincini ve tarihimizden gelen bayrak sevgisi, vatan sevgisi ve Atatürk minnetini aşılamanın görev olduğunu düşünmekte bu doğrultuda mesleğimizi icra etmekteyiz.’’ diye konuştu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında kabul töreni, resmi tören, kapanış töreni, Cumhuriyet Kortejinin ardından Şevval Sam konseri ile sona erdi.

 HABER : Mehmet ERDOĞAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhuriyet bayramı, Cumhuriyet, Kaymakam, Mehmet OKUR, Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü, Belediye, Beylikdüzü Belediyesi, İlçe Miili Eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı