Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 18:02
 
BÜYGİAD’dan Yerel Kalkınma Konferansı
Büyükçekmece Genç Girişimci İşadamları Derneği (BÜYGİAD) yönetimi tarafından ‘Yerel Kalkınma’ başlığı altında “Sosyal, Ekonomik Kalkınma Ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi.
İSTANBUL Haberi
BÜYGİAD’dan Yerel Kalkınma Konferansı

 

Büyükçekmece Genç Girişimci İşadamları Derneği (BÜYGİAD) yönetimi tarafından ‘Yerel Kalkınma’ başlığı altında “Sosyal, Ekonomik Kalkınma Ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi.

BÜYGİAD Başkanı Muhammed Mustafa Karayün ve yönetimi tarafından “Yerel Kalkınma” konulu konferans organize edildi. Konferansa Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel ve çok sayıda kişi katıldı.

BÜYGİAD Başkanı Muhammed Mustafa Karayün’ün açılış konuşmasını yaptığı konferansta, “Değerli katılımcılar, kıymetli hazirun, BÜYGİAD Ailem hepinizi selamların en güzeli olan Allah'ın selamıyla selamlıyorum.  Hoş geldiniz sefalar getirdiniz” şeklinde konuştu.

“Büyümeye Ve Güçlenmeye Devam Ediyoruz”

BÜYGİAD her geçen gün büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor diyen Mustafa Karayün, “Amacımız; üyelerimize, şehrimize, İstanbul’umuza, ülkemize ve hatta yaşadığımız coğrafyaya değer katmaktır. Bu hedef uğruna attığımız kararlı ve emin adımlar meyvesini vermekte. Adımızda Büyükçekmece ibaresi bulunmasına rağmen İstanbul'un çeşitli ilçelerinden hatta çeşitli illerden şube talebi almaktayız. İnsanların teveccühünü gördükçe, doğru yolda olduğumuza, güzel işler yaptığımıza olan inancımız kat ve kat artıyor ve heyecanımız bizi daha çok çalışmaya, daha fazla üretmeye itiyor” dedi.  

“İnsan Olmanın Gereklerini Yerine Getirmeye Çalışıyoruz”

Başkan Muhammed Mustafa Karayün sözlerine şöyle devam etti: “BÜYGİAD olarak yaptığımız her faaliyette, insan olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız sadece ticaretlerimizi geliştirmek değil, toplumsal olaylara da, ruh güzelliklerine de, sosyal yaşamın gereklerine de dikkat çekmek. Bizler güzel kokulu bir çiçeğin peşinden giderken, kır çiçeklerini ezen bir gençlik değiliz. Etrafımızdaki tüm güzelliklere eşit mesafede kucak açan, tüm kötülüklere de tek yumruk halinde set olan bir gençliğiz. Elbette yaptığımız faaliyetlerimize, geliştirdiğimiz projelerimize teveccüh göstermeseydiniz bizler bu kadar yüreklenemezdik. Bizlere inanan, güvenen, kalbinde yer açan siz değerli büyüklerimize, dostlarımıza, kardeşlerimize de şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

“Dik Duruşumuzla Örnek Teşkil Ediyoruz”

Bir sivil toplum kuruluşu olarak, hiç bir sermaye grubuna, siyasi harekete sırtını dayamadan, öz kaynağıyla bu denli aktif olmak gerçekten çok zor ve meşakkatli bir yol. Fakat bizler, kimseye yaslanmadan, dik duruşumuzla bir örnek teşkil ettik ve bununda haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yolda maddi ve manevi olarak benimle birlikte olan kıymetli arkadaşlarıma sizlerden bir alkış rica ediyorum. Hiç bir çıkarları olmadan, gönüllerindeki insanlık ateşini her gün biraz daha harlayan bu güzel genç topluluk bunu hak ediyor.


“Milletimize Örnek Bireyler Olmak İçin Çalışıyoruz”
Tabi ki böyle yürekli gençlerden bahsetmişken Arif Nihat Asya'nın şu dizeleri geliyor insanın diline.

Delikanlım! işaret aldığın gün atandan! 
Yürüyeceksin! Millet yürüyecek arkandan! 
Sana selâm getirdim Ulubatlı Hasan'dan!
Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın; 
Fâtih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın!
Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin! 
Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın! 
Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın
Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın? 
Fâtih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın!

Sözlerimi abartılı bulan olabilir, lakin menfaatleri uğruna yaşayan bir toplum olmaya itildiğimiz şu günlerde hiçbir çıkarı olmaksızın vaktini ve naktini gözü kapalı harcayan böyle topluluğa sahip olan bir başkanın onları bu denli sevmesi normal değil mi sizce de?

Gazi Mustafa Kemal'in şu sözünden çıkardığımız mana üzere, ülkemize ve milletimize değer katan örnek bireyler olmak için çalışıyoruz.
Ne diyor Gazi; “Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız.” 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: büyükçekmece, büyükçekmece genç girişimci işadamları derneği, büygiad, muhammed mustafa karayün, büyükçekmece kaymakamı, dr. mehmet özel, yerel haberler, büyükçekmece haberleri, yerel kalkınma, gazi mustafa kemal, arif nihat asya,
Yorumlar
Haber Yazılımı