Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:11
 
Cami Eksiklikleri Giderilecek Mi?
Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelindeki ibadethanelerin bakım onarım ve temizlik işlerini sürdürürken, ibadethanelerin her türlü ihtiyacı gideriliyor.
İSTANBUL Haberi
Cami Eksiklikleri Giderilecek Mi?

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeni ibadethaneler ve taziye evleri inşa ederken diğer yandan ilçede bulunan tüm ibadethanelerin eksiklerini gideriyor.

Yenileme Ve Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Büyükçekmece Belediyesi son olarak, Pınartepe Mahallesi’nde bulunan Mustafa Yavaş Yeni Camii çevresinde yenileme ve yapım çalışmalarını başlattı. Caminin ve taziye evinin çevresinde devam eden çalışmalar arasında bina bahçesinin betonlanması, düzenlenmesi, cami çevresinde kaldırım yapım çalışmaları ve peyzaj düzenlemeleri gibi çeşitli çalışmalar yer alıyor. Bugüne kadar Büyükçekmece’ye onlarca yeni ibadethane kazandıran Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede bulunan tüm ibadethanelerin ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. 

Vatandaş İstedi, Başkan Akgün Yaptı

Pınartepe Mahallesi’nde bulunan Mustafa Yavaş Yeni Camii, konumu sayesinde çok sayıda insanın ibadet için ziyaret ettiği camilerden biri. Mahallede ikamet eden vatandaşlar, Başkan Akgün’ün denetimleri sırasında Akgün’den, cami ve yeni taziye evi çevresi için isteklerde bulunmuştu. Vatandaşların istekleri doğrultusunda harekete geçen Akgün, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek çalışmaların başlatılmasını sağladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: büyükçekmece, büyükçekmece belediyesi, büyükçekmece haberleri, cami yapımı, cami eksikliği, büyükçekmecedeki camiler, pınartepe mahallesi, hasan akgün, mustafa yavaş yeni cami,
Yorumlar
Haber Yazılımı