Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 13:43
 
Diriliş Eğitim Sen Genel Başkanını Seçti
DİRİLİŞ EĞİTİM SEN- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikası’nın Genel Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar oldu.
İSTANBUL Haberi
Diriliş Eğitim Sen Genel Başkanını Seçti

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikası’nın Genel Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar oldu.

DİRİLİŞ EĞİTİM SEN Genel Başkanı Mehmet Nuri Kaynar: “ İlke sendikacılığı yapacak, adalet ve liyakati ön planda tutacağız. Biz eğitim camiası olarak büyük bir aileyiz. Gönül sendikacılığı yapacak, teşkilatımızın her kademesindeki emektarımıza ulaşarak önce gönülleri fethedeceğiz. Büyük idealler uğrunda yetişecek nesillerimizi sevgi ile ilim ve irfanlarının artması için emek vereceğiz. Bu emeğimizin karşılığı olarak da özlük haklarımızın iyileşmesi için sendikal mücadelemiz ile haklarımızı insani yaşam koşullarında elde edeceğiz.”

 

Memur ve Emekliler Sendikası Konfederasyonu’na(MESK) bağlı DİRİLİŞ EĞİTİM SEN- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikasının 1.Olağan genel kurulu 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara da gerçekleşti. Genel kurulda tek liste ile seçime gidildi. Eğitim camiasının sevilen, tanınan simalarından BESAM-Bilgi, Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı, Yazar Mehmet Nuri Kaynar genel başkan seçildi.

Mehmet Nuri Kaynar yaptığı konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in Zindandan Mehmet’e Mektup şiiriyle başladı.

“… Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!
Kalk ayağa, dimdik doğrul ve sevin!

Mehmet’im, sevinin, başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir”

İşimiz elbette kolay değil ancak şunu hiçbir zaman unutmayalım. Bizler inançlı insanlarız, unutmayalım ki iman varsa, inanç varsa imkânda vardır. Sabırla gayret gösterecek, mücadele edeceğiz. İlkelerimizle hareket edecek, istişare mekanizmalarımızı sürekli diri tutarak adalet ve liyakati önceleyerek karar alacak, hareket edeceğiz. Yakın gelecekte haklı mücadelemiz karşılık bulacak ve meslektaşlarımızın akın akın aramıza katıldığını göreceksiniz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen, kutlu davamıza inanan siz değerli dostlarımızın
arasında bulunmaktan ve sizlerle bu yolun yolcusu olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
Bizler kadim bir geleneğin temsilcileriyiz. Yükümüz ağır. Şairin dediği gibi “… Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!” Layıkıyla bu davayı temsil etmeli, bu bilinçle adımlarımızı düşünerek atmalıyız. İlkelerimize bağlılıkla ilke sendikacılığı yapacak, aziz milletimize hizmet yolunda milletimizin refahının artması, devletimizin kalkınması ve güçlenmesi için gayret göstereceğiz. Bu idealler uğrunda yetişecek nesillerimizi sevgi ile ilim ve irfanlarının artması için emek vereceğiz. Bu emeğimizin karşılığı olarak da özlük haklarımızın iyileşmesi için sendikal mücadelemiz ile haklarımızı insani yaşam koşullarında elde edeceğiz. Biz bir aileyiz. Gönül Sendikacılığı yapacak. Teşkilatımızın her kademesindeki emektarımıza ulaşarak önce gönülleri fethedeceğiz.  Söylemlerimiz de birilerinin başarısızlığını eleştirerek değil, kendi çalışmalarımızla, ilkeli mücadelemizle ön plana çıkacağız. Bugün ki genel kurulumuzda oylarınızla kardeşinizi bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Kongremizin camiamız, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.” Diyerek sözlerini tamamladı.

YÖNETİM KURULU

Mehmet Nuri KAYNAR

Erhan SARICA

Cavit ÖZCAN

Cahit TİMUR

Sibel KİRAZ

Murat ALVER

Kifayet ÖZKUL.

Murtaza KÖKLÜ

Veli KALA

Necati COŞKUN

Mehmet DOĞANAY

DENETİM KURULU

İlknur KAYNAR

Aydın ÇAYLAK

Nuri MÜJDECİ

DİSİPLİN KURULU

Ekrem SARICA

Ensar ÇETİN

Hasan Hüseyin YILDIZ

Oylamaya katılan üyelerin tamamının oyuyla seçim tamamlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: diriliş eğitimsen,eğitim haberleri, mehmet nuri kaynar
Yorumlar
iş -->
Haber Yazılımı