Haber Detayı
18 Eylül 2018 - Salı 09:46
 
Dünya Temizlik Gününe Gönüllü Destek..!
10 yıldan bu yana devam eden Dünya Temizlik Günü, bu yıl Türkiye’de binlerce gönüllünün katılımıyla düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Dünya Temizlik Gününe Gönüllü Destek..!

TÇMB’DEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNE GÖNÜLLÜ DESTEK

 

10 yıldan bu yana devam eden Dünya Temizlik Günü, bu yıl Türkiye’de binlerce gönüllünün katılımıyla düzenlendi.Bu yıl TÇMB de bu hareketin bir parçası olmak için kolları sıvadı ve 15 Eylül 2018 Dünya Temizlik günü etkinlikleri çerçevesinde gönüllülük esasına dayalı bir etkinlik düzenledi.

 

Etkinliğe bu yıl 150 ülkeden milyonlarca gönüllü katıldı. Herkes bir günlüğüne gönüllü olarak çevresini temizledi. Sürdürülebilir doğal yaşama vurgu yapan etkinliğe bu yıl TÇMB de kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında destek verdi. Gönüllü çalışanlarıyla, cumartesi günü erken saatlerde Ankara Eymir Gölü’nde buluşan TÇMB, kirli alanları tespit ederek, temizledi. Gönüllü TÇMB çalışanları, hafta sonu için Eymir Gölü’ne gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Belirlenen bölgenin temizlenmesinin ardından etkinlik sona erdi.

 

Toplanan çöpler arasında doğada 400 yılda kaybolan plastik şişeler, 600 yılda yok olan misinalar dikkat çekti. 2017 yılında yaklaşık 750 bin ton endüstriyel bazlı atığı alternatif yakıt olarak enerjiye çeviren Türk Çimento sektörü, topladığı çöplerle de doğal hayatı korumaya devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: dünya temizlik günü, tçmb, eymir gölü, ankara, türk çimento sektörü, çevre haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı