Haber Detayı
27 Mayıs 2021 - Perşembe 16:25 Bu haber 689 kez okundu
 
En Kısa Zamanda Öğrencilerimizle Buluşmak İstiyoruz
Beylikdüzü Bizimkent İlkokul müdürü Cengiz Yeşilyurt, velilerle yaptığı online toplantıda pandemi sürecini değerlendirdi.
EĞİTİM HABERİ Haberi
En Kısa Zamanda Öğrencilerimizle Buluşmak İstiyoruz

En Kısa Zamanda Öğrencilerimizle Buluşmak İstiyoruz

Beylikdüzü Bizimkent İlkokul müdürü Cengiz Yeşilyurt, velilerle yaptığı online toplantıda pandemi sürecini değerlendirdi.

Beylikdüzü Bizimkent İlkokul müdürü Cengiz Yeşilyurt “Bizimkent İlkokulu olarak pandemi sürecinin başında okulların kapandığı andan itibaren, gönüllü öğretmenlerimizle öğrencilerimize uzaktan eğitim sağladık. Öğrencilerimizle yaz dönemi de dâhil irtibatı hiç kesmedik ve öğrencilerimizi pandeminin yaratmış olduğu psikolojik etkilerden korumak için öğretmenlerimiz birçok etkinlikler yaptılar.

 Eylül ayından itibaren yüz yüze eğitim ve online eğitimlerin başlamasıyla beraber daha düzenli bir şekilde öğrencilerimizle buluştuk. 1. sınıf öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi okuma ve yazma faaliyetlerinde hiçbir değişiklik olmadan aralık ayı sonunda hepsi okuma ve yazmayı öğrendiler.

Hiçbir İdarecinin Yaşanan Süreçte Mutlu Olduğunu Düşünmüyorum

Velilerimiz ilk başta çok panik oldular bu konuyla ilgili fakat yaptığımız uzaktan toplantılarla ve bilgilendirmelerle onları rahatlattık. Öğrencilerimize bilgi ulaştırma konusunda hiçbir eksiklik yaşatmadık. Koronavirüs salgınının öğrenciler üzerindeki psikolojik etkileri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve bizim okulumuzda da öğrencilerimizi etkiledi. Bu etkileri minimize etme noktasında öğretmen arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz. En kısa zamanda salgını atlatıp tedbirlere riayet edip öğrencilerimizle buluşmak istiyoruz. Okul idarecileri olarak bizlerde öğrencilerimizden ayrı kalmanın psikolojik etkilerini yaşıyoruz. Hiçbir idarecinin yaşanan süreçte mutlu olduğunu düşünmüyorum.

Bilal Canpolat İçin Lokma Dağıtımı

Pandemi sürecinde salgından kaynaklı kaybettiğimiz meslektaşlarımız oldu. Aramızdan ayrılan eğitimci arkadaşlara Allahtan rahmet diliyorum. Bizimkent İlkokulu olarak yakın zamanda 46 yılını eğitime adayan ve geçtiğimiz yıl emekli olan çok değerli eğitimci büyüğümüz Bilal Canpolat hocamızı geçen hafta içerisinde kaybettik. Bunun derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bilal öğretmen için öğretmenlerimizle birlikte okulumuzda lokma dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: beylikdüzü bizimkent ilkokulu, Cengiz Yeşilyurt kimdir, Bilal canpolat kimdir, pandeminin öğrenciler üzerindeki etkileri, pandemi tedbirleri, online eğitim haberleri, okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek, koronavirüs haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı