Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 12:19
 
Ev Eğitiminde Büyük Adım
Çocuklar, günün uzun bir vaktini okulda geçiriyor ve evde geçirdikleri süre içerisinde ebeveynlerinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda yola çıkan Türkiye’nin ilk ve tek Ev Okulu Derneği her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesi, ailelerin öğrenme süreçlerine katılması, okul-ev uyumunun sağlanması, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı oluyor.
EĞİTİM HABERİ Haberi
Ev Eğitiminde Büyük Adım

Eğitimin evde olması, ailelerin çocuklarının öğrenme deneyimlerine katılmasına ve çocukların başarısına büyük katkı sağlıyor. 100’e yakın eğitimci ve 200 civarında ev rehberi ile Ev Okulu Derneği ev rehberleriyle de çocukların bilişsel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimlerine ailenin katılımını arttıracak, bilgi ve beceri sahibi olmasını sağlayacak etkinlikler düzenliyor. Aynı zamanda çocukların düşünme becerileri, yaratıcılık, problem çözme, stratejik düşünme, mantık yürütme, zekâ ve akıl oyunları ve etkinlik üretme üzerine eğitiliyor.

Her Eve Bir Uzay Bilimci Geliyor

Ev Rehberliği hizmetinden yararlanan her aile farklı branşlardan ev rehberleriyle bir araya geliyor. Gastronomi, Kimya, Astronomi, Uzay Bilimleri ve Ergoterapi gibi çocuğun beceri gelişimine dokunabilecek uzmanlar evde çocuklarla çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda ev rehberleri çocukların yetenek gelişimlerini de ölçümlüyor. Süreç içerisindeki gelişimleri raporlayarak akademik başarıdan ziyade sosyal, duygusal ve yetenek alanlarına odaklı çalışmalar yürütüyor.

Ev Rehberleri Dikkat Ve Zekâ Gelişimine Katkı Sağlıyor

Aileler özel ders mantığından farklı olarak çocuklarıyla vakit geçirecek, Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü üniversite öğrencisi olan gençleri daha fazla tercih ediyor. Ev Rehberleri evlerde çocukların akademik derslerinden ziyade onların; yorumlama, problem çözme, uzamsal düşünme, ince ve kaba motor beceriler odaklı çalışmalar yürütüyor. Ev rehberleri ilgilendikleri ailelere yaşadıkların şehirdeki eğitim etkinlikleri hakkında haftalık bilgilendirmeyle hangi aplikasyonların kullanılabileceği, hangi video ve filmlerin izlenmesi gerektiği ve hangi oyunların dikkat ve zekâ gelişimine katkı sunduğu konusunda destek vererek rehberlik hizmeti de sunuyor.

Çocuklar Geleceğin Dünyasına Hazırlanıyor

Ev Okulu Derneği Kurucusu Mehmet Hilmi Eren: “Her evin aynı zamanda bir okul olduğunu düşünerek evleri eğitim ve mutluluk yuvasına çevirmek amacıyla yola çıktık. Türkiye’deki her evi eğitim ve mutluluk yuvasına dönüştürmek istiyoruz. Çünkü evler eğitimin merkezidir. Ev Okulu Derneği, her bir ailenin farklı yönelimleri, beklentileri ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kişiye özel rehberlik hizmeti sunuyor. Çocukların akademik başarısından ziyade yetenek, beceri ve karakter gelişimini önemseyerek günümüz dünyasına değil geleceğin dünyasına hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: eğitim, eğitim haberleri, eğitimden haberler, ev eğitimi, ev eğitimi nedir, evde eğitim olur mu, uzay bilimci, ev okulu derneği, mehmet hilmi eren, start tv, adom medya,
Yorumlar
Haber Yazılımı