Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 17:21
 
Filiz Aker'in Eldiveninin Sırrı Çözüldü..!
Vatan Şaşmaz'ın eski sevgilisi Filiz Aker tarafından otel odasında önceki akşam öldürülmesiyle ilgili yeni ayrıntılar var. Filiz Aker'in sağ elindeki eldivenin de sırrı çözüldü. İşte dakika dakika yaşananlar...
GÜNCEL Haberi
Filiz Aker'in Eldiveninin Sırrı Çözüldü..!

Conrad Otel'in 1130 numaralı odasında yaşanan olay, polis tutanağına şöyle yansıdı: "Müntehir (intihar eden) ile maktul 2009 yılında birliktelik yaşarlar, aralarında anlaşmazlık çıkar ve ayrılırlar. Ancak müntehire şahıs maktule platonik aşk duyar, bunu takıntı haline getirir. Müntehire, tanık şahıs olan yeğenine sürekli maktulü çok sevdiğini, kendisiyle evlenmek istediğini söyler. Zaman zaman intihar etmek istediğini beyan eder. 2011 yılında 'Xanax' içerek intihar teşebbüsünde bulunur.

 

Müntehire yaklaşık 1,5 aydır otelde kalmaktadır. 27.08.2017 günü müntehire, yeğeni olan Dora isimli şahsı eşiyle birlikte otele davet eder. Saat 12.30 sıraları tanık Dora ve eşi otele gelir, müntehire onlarla otelde kafede oturur. Bir süre sonra müntehire (intihar eden kadın) alkol alır.

 

Saat 17.00 sıralarında misafirinin geleceğini, onu karşılamaya gideceğini, kendisini otelin kafesinde beklemelerini söyler ve yanlarından ayrılır. Bir süre sonra şahıs geri gelmeyince merak ederler. Telefonunu ararlar, ancak cevap alamazlar. Otel güvenliğinden yardım alarak kapıyı açtırırlar.

 

Maktul şahsı kapı önünde yüzüstü yatar vaziyette, müntehire şahsı yatak üzerinde kanlar içerisinde görürler. Cesetler üzerinde tarafımızca yaptığımız kontrolde maktulün sırt bölgesinden dört adet giriş şeklinde yarasının olduğu, müntehirenin sağ kulak üstü bitişik atış şeklinde yarasının olduğu, tabancanın müntehirin elinde olduğu görülmüş."

Eldiven Aksesuar Amaçlı

 

Filiz Aker'in olay sonrasında yapılan ceset incelemesinde silahı kullandığı eline giydiği eldiven ile ilgili polisin açıklaması, eldivenin aksesuar amaçlı giyildiği yönünde. Yapılan incelemede, Aker'in sağ eli ve bileğinden dirseğine kadar barut izlerinin sirayet ettiği ifade edildi.

3 Atış Yakın Meaafede

 

Polisin yaptığı ilk incelemede, Vatan Şaşmaz sırtından aldığı dört kurşunla hayatını kaybetti. Şaşmaz'ın ilk kurşunla yere düştüğü, daha sonraki üç atışın ise yakın mesafeden yapıldığı belirlendi. Aker ise tek kurşunla hayatına son verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Filiz, Aker'in, Eldiveninin, Sırrı, Çözüldü..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı