Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 16:22
 
İftarı Kaçıranlara Çorba İkramı
Ramazan’da şehrin trafik keşmekeşine kapılıp, iftarı kaçıran vatandaşların imdadına Zeytinburnu Belediyesi yetişiyor. Cevizlibağ Metrobüs Durağı’nda sıcak çorba ikramı var…
İSTANBUL Haberi
İftarı Kaçıranlara Çorba İkramı

Zeytinburnu Belediyesi, iftara yetişemeyen vatandaşlara, Cevizlibağ Metrobüs Durağı’nda sıcak çorba ikram etti. İkram edilen çorbalarla durakta orucunu açan vatandaşlar, uygulamadan oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

 

Ramazan Boyunca İlçenin 5 Ayrı Noktasında Çorba Dağıtımı Olacak

 

Zeytinburnu Belediyesi, Ramazan ayı kapsamında ilçe genelinde 5 ayrı noktada vatandaşlara çorba hizmeti veriyor. Cevizlibağ Metrobüs ve tramvay durağı çıkışına kurulan stantta iftara yolda yakalanan vatandaşlara sıcak çorba, hurma, cevizli ekmek ve su ikram edildi. Sıcak çorba kuyruğuna giren vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte çorbalarını yudumlayarak oruçlarını açtılar. Vatandaşlar Zeytinburnu Belediyesine teşekkür ederek, bu tarz hizmetlerin devamını beklediklerini ifade etti. Ramazan ayı boyunca çorba ikramı Cevizlibağ Metrobüs Durağı, Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu, 15 Temmuz Meydanı, Merkezefendi Camii ve Belediye Hizmet Binası önünde devam edecek.

 

“Zeytinburnu Belediyesi’nden Hayır Dolu, Örnek Bir Hareket”

 

İş çıkışı iftara evine yetişmeye çalışan bir vatandaş, “Bu çorba dağıtımı yıllardır yapılıyor. Çok büyük bir hayır, evine geç kalıp iftarını açamayanlar oluyor. Zeytinburnu Belediyesi’nin bu hareketinin İstanbul’un diğer ilçelerine de yayılmasını istiyoruz” dedi.

 

“Sıcacık Ve Lezzetli”

 

Çorba dağıtımından çok memnun olduğunu dile getiren Betül Kılıç adlı vatandaş ise; “Ben dün ilk defa aldım. Çorbanın tadı çok güzel ve sıcak oluyor. Güzel bir uygulama gerçekten. Biraz kalabalık oluyor ama beklemesi de keyifli. Dağıtım noktalarının merkezi yerde olması ise çok mantıklı, iftara yetişemeyenler orucunu yolda açabiliyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: zeytinburnu, zeytinburnu haberleri, zeytinburnu belediyesi, ramazan etkinlikleri, cevizlibağ, cevizlibağ metrobüs durağı, çorba dağıtımı, adom medya, start tv, 15 temmuz meydanı, marmaray,
Yorumlar
Haber Yazılımı