Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 16:40
 
İnsana ve İnsanlığa Hizmet Edeceğiz
Esenyurt’ta yeni kurulan İstanbul Tüm Erzurumlular Derneği, ilk toplantısını yaparak yönetim kurulu üyelerini ve görev tanımlarını açıkladı.
GÜNCEL Haberi
İnsana ve İnsanlığa Hizmet Edeceğiz

İnsana ve İnsanlığa Hizmet Edeceğiz

Esenyurt’ta yeni kurulan İstanbul Tüm Erzurumlular Derneği, ilk toplantısını yaparak yönetim kurulu üyelerini ve görev tanımlarını açıkladı.

İstanbul Tüm Erzurumlular Derneği Genel Başkanı Şerafettin Polat; Çıktığımız bu yolda, kurmuş olduğumuz bu müessesemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Derneğimiz amme için milletin memleketin faydası için kurulan bir dernektir. Bu yol bir ekip işidir bu yolda Allah bizi muzaffer etsin.

Polat; Pandemiden önce derneğimizin kuruluşunu gerçekleştirdik fakat ilk toplantımız bugüne kısmet oldu. İstanbul Tüm Erzurumlular Derneğinin yegane gayesi, insan ve düşünce merkezli olup, dili, dini, rengi, ırkı, mezhebi ayırt etmeksizin insana ve insanlığa hizmettir.

Gündem Çocuklar

Polat; bugün ki toplantımızın 2 esas gündemi vardır. İlk olarak yönetim kurulu üyelerimizi tanıtmak, ikinci olarak ise Erzurum’daki, yardıma muhtaç çocuklarımız için yardım etme hedefindeyiz. Erzurum’daki öğrenci çocuklarımız için mont ve ayakkabı olarak düşündüğümüz bu yardım kampanyasını yönetim kurulundaki arkadaşlarla istiare edeceğiz, en az 5 en çok 10 okul olmak üzere bu çocuklarımıza yardım edeceğiz.

Bizim geldiğimiz memleket sıkıntıları çok olan bir memleket bizler doğru düzgün eğitim alamadık, ulaştırma, iş imkanı gibi alanlarda halen yetersiz kalan bir yer Erzurum. Taşradaki çoğu memleketlimiz aynı sıkıntılarla yetişti bizler kendimizi kurtardık bir yerlere geldik ve şimdide hala aynı sıkıntılarla uğraşan hemşerilerimize yardım için buradayız.

İstanbul Tüm Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu

Genel Başkan; Şerafettin Polat

Başkan Vekili; Mahmut Çobuk

Sekretarya; Zafer Demir

Kadın Ve Çocuk Aileden Sorumlu Birim Başkanı; Şermin Karataş, Atiye Bayçol

Mali, Hukuki, Tarım, İşletme Kooperatiflerinden Sorumlu Birim Başkanı; Ayhan Güney

Gençlik Kolları Başkanı; İbrahim Yılmaz

Basın Ve Medya Başkanı; Enver Sedat Bahadır

Emlak, Konut, Arge Proje Geliştirmedens Sorumlu Birim Başkanı; Elif Emine Karagedik

Sanayi Ve Teknolojiden Sorumlu Birim Başkanı; Selim Bektaş

Eğitimden Sorumlu Birim Başkanı; Aladdin Doğan

STK Ve Sosyal İşlerden Sorumlu Birim Başkanı; Mehmet Reşit Güler

Kaynak: Editör:
Etiketler: start türk, Erzurum, Erzurumlular derneği, İstanbul tüm Erzurumlular derneği, start tv, insanlığa hizmet, adom medya, muhtaç çocuklar, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı