Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 16:45
 
İstanbul'lular Dikkat; Arabalar Suda Yüzüyor..!
İstanbul’da kuvvetli yağış ve fırtına etkili olmaya başladı. Kağıthane'de başlayan kuvvetli yağış ile birlikte bazı yollar dereye döndü. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda da yağış etkili oluyor. Şiddetli fırtına nedeniyle vapur seferleri iptal edilirken, fırtına nedeniyle Taksim Meydanı'nda bulunan kafelerin sandalyeleri havada uçuştu.
YAŞAM Haberi
İstanbul'lular Dikkat; Arabalar Suda Yüzüyor..!

Meteoroloji'nin uyarısının ardından İstanbul'da kuvvetli yağış ve fırtına etkili olmaya başladı. Göktürk'te başlayan kuvvetli yağış etkisini sürdürüyor. 3. havalimanında ise dolu yağışı görüldü. Yağış daha sonra İstanbul'un çeşitli bölgelerinde etkisini arttırdı. Kağıthane'de başlayan kuvvetli yağış ile birlikte bazı yollar dereye döndü.

Yağmur sularının metronun içine girmesini önlemek amacıyla kum torbaları kullanıldı. Yağıştan kaçan vatandaşlardan bazıları metro istasyonuna sığındı. İstanbul Boğazı'nda da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına, Taksim Meydanı'ndaki kafelerdeki sandalyeler havada uçuşmasına neden oldu.

Şiddetli yağış nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 5 metreye kadar düştüğü İstanbul'da, yağış ve rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışın 1 saat içinde Anadolu yakasında tesirinin artması bekleniyor. Bu arada, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, otobüs durakları, bina girişleri ve iş yerlerine girerek yağıştan korunmaya çalıştı. Yağış nedeniyle bazı yollarda su birikintileri oluşurken, bazı binaların bodrum katlarında da su baskını yaşandı.

 

Otomobil Suda Yüzdü..!

 

Dolapdere’de yağışla birlikte yollar dereye döndü. Su baskının yaşandığı bir sokakta vatandaşın aracını kurtarmaya çalışması kameralara yansıdı. Suda yüzen aracı vatandaşın yüzdürmesi dikkat çekti.

 

Tünel Sular Altında

 

Yoğun yağışın etksini gösterdiği Taksim'de otobüs duraklarının olduğu tüneli su bastı. Bazı araçlar tünelde arızalandığı bildirildi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul'lular, Dikkat;, Arabalar, Suda, Yüzüyor..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı