Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 11:36
 
Kapalı Gişe..!
“Amacımız vatandaşımızın daha çok kültür sanat faaliyetlerine iştirak etmesini sağlamak”
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Kapalı Gişe..!

 

Esenyurt Belediyesi tarafından kültür merkezlerinde gösterilen tiyatro oyunlarına Esenyurtlu vatandaş büyük ilgi gösteriyor.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe önceki gün Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde oynanan İBB Şehir Tiyatrosu’nun Geç Kalanlar adlı tiyatro oyununu seyretti. Tamamen dolu koltuklara oynanan oyunu Başkan Alatepe ve vatandaşlar büyük bir keyifle izledi. Başkan Alatepe, vatandaşların ücretsiz olarak seyrettiği oyun sonrası sanatçıları tebrik etti. Başkan Alatepe, Esenyurt’un kültür- sanat alanında da büyük mesafeler kaydederek İstanbul’un önemli ilçelerinden birisi haline geldiğini belirterek “Amacımız vatandaşımızın daha çok kültür sanat faaliyetlerine iştirak etmesini sağlamak” dedi.

Esenyurt Belediyesi’nin birçok alanda olduğu gibi kültür-sanat alanında ortaya koyduğu hizmetler vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Esenyurt Belediyesi Kültür Sanat Müdürlüğü tarafından kültür merkezlerinde oynatılmak üzere getirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun oyunlarını kalabalık bir vatandaş grubu seyrediyor. Kültür merkezlerinde bir ayın içinde 10’un üzerinde yetişkin ve çocuklar için tiyatro oyunu gösterime girerken söyleşi, konser gibi çok sayıda kültür sanat faaliyeti icra ediliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapalı, Gişe..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı