Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 18:46
 
Kıyasıya Yarış..!
Küçükçekmece Belediyesi ve Mangala Federasyonu’nun desteğiyle düzenlenen okullar arası "Mangala Turnuvası"nın ödül töreni Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.
İSTANBUL Haberi
Kıyasıya Yarış..!

Kıyasıya Yarış..!

MANGALA TURNUVASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Küçükçekmece Belediyesi ve Mangala Federasyonu’nun desteğiyle düzenlenen okullar arası "Mangala Turnuvası"nın ödül töreni  Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Geleneksel bir zeka oyunu olan Mangala Turnuvası’na  135 okulu temsilen toplam 1050 öğrenci katıldı. 3 gün boyunca devam eden turnuvada, öğrenciler kıyasıya yarışırken, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Turnuvayı, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Türkiye Mangala Federasyonu Başkanı Rauf Özgen, Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler  de izledi.

 

Mangala turnuvasında dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri madalya, kupa ve ödüllerini takdim etti. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Dereceye Girenler:

 İLKOKUL Kategorisi

 

1.Bilal Eskin-Tahsin Banguoğlu İlkokulu

2.Emir Sehban –Gültepe İlkokulu

3.A.Enes Uzun- M. Fevzi Çakmak İlkokulu

 

ORTAOKUL Kategorisi

 

1.Emir Kaya-Söğütlüçeşme Ortaokulu

2.Semanur Dağ- M.Akif İnan İ.H.Ortaokulu

3.Umutcan Özdemir-Nasrettin Hoca Ortaokulu

 

LİSE Kategorisi

 

1.Celal Aslan-Eşref Bitlis Anadolu Lisesi

2.Yakup Tektaş-Gülten Özyadın Anadolu Lisesi

3.Yiğit Kaya-Küçükçekmece Anadolu Lisesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yarış, Mangala, Turnuva, Küçükçekmece Belediyesi, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, zeka oyunu, okul, öğrenci, Türkiye Mangala Federasyonu, Rauf Özgen, Oktay Kurt, derece, ilkokul, ortaokul, lise
Yorumlar
Haber Yazılımı