Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 18:19
 
MEB'den Flaş Karar; Okul Saatlerinde Yeni Düzenlemeye Gidildi..!
İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada "İkili eğitim yapan okullarda ders saati en erken 08.00'de başlayacak." denildi.
EĞİTİM HABERİ Haberi
MEB'den Flaş Karar; Okul Saatlerinde Yeni Düzenlemeye Gidildi..!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 Eylül tarihinde, yeni öğretim yılında okul servislerini ilgilendiren bir genelge yayınladığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgenin 4. maddesinde, “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” istendi.

Bundan dolayı, “Taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi” talimatı verildi. Tüm valiliklere gönderilen genelgede her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi. Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

08.00'den Önce Zil Çalmayacak

İstanbul Valiliği bu seneye yönelik yeni bir adım atarak, ilçe milli eğitim müdürlükleri yanında kaymakamlıklara ve ilçe emniyet müdürlüklerine de gönderilen yazıyla ikili eğitim yapan okullarda derslerin saat 08.00’den önce başlatılmaması talimatı verdi.Yeni uygulama tekli eğitim yapan okulları memnun ederken ikili öğretim olan kurumlarda ders çıkış saati 19.00’u bulacak. İstanbul Valiliği’ndeki yetkililerden alınan bilgilere göre, geçen sene başlanan yaz saati uygulaması ardından velilerin isteği üzerine bu karar alındı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEB'den, Flaş, Karar;, Okul, Saatlerinde, Yeni, Düzenlemeye, Gidildi..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı