Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 10:37
 
MenaPay Bölgesel Güç Olma Yolunda
Menapay CRD Bank Tanzanya yetkililerini ağırladı, iş birliği fırsatları değerlendirildi
EKONOMİ Haberi
MenaPay Bölgesel Güç Olma Yolunda

MenaPay bölgesel güç olma yolunda çalışmalarına devam ediyor

 

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kapsayan MENA Bölgesinin ilk blok zinciri (Blockchain) tabanlı ödeme sistemi olan MenaPay bölgesel güç olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda CRD Bank Tanzanya yetkililerini ağırlayan MenaPay iş birliği olanaklarının değerlendirildiği bir bilgi paylaşım toplantısı gerçekleştirdi.

 

MenaPay, 440 milyon nüfusa sahip bölgedeki yüzde 80’in üzerindeki banka kullanmayan kişiler tarafından kullanılmak üzere geliştirdiği blok zinciri tabanlı yazılım ve uygulaması ile hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Farklı ülkelerden uzmanlar, fikir liderleri ve kuruluşlarla bir araya gelerek gerçekleştirilen toplantılara bir yenisini daha ekleyen MenaPay CRD Bank Tanzanya’dan üst düzey yöneticiler ve finansal danışmanların da olduğu 25 kişilik bir heyeti ağırladı.

 

CRD Bank Tanzanya lider ve yenilikçi yapısıyla ön planda

 

CRD Bank Tanzanya; Tanzanya, Brundi ve Doğu Afrika’da önde gelen bir Afrika Bankası ve finansal hizmetler sağlayıcısı olarak ön plana çıkıyor.1996 yılında kurulan banka Haziran 2009'da Dar Es Salaam Borsasında (DSE) işlem gördü. Yıllar geçtikçe, CRDB Bank bölgedeki en yenilikçi ve tercih edilen finansal hizmetler ortağı haline geldi. Sağlam bir portföy ve özgün olarak uyarlanmış ürünlerle desteklenen CRDB Bank, bölgedeki en duyarlı banka olmaya devam ediyor.

 

Hedef bölge ülkelerinde akla ilk gelen marka olmak

 

MenaPay kurucuları içerisinde yer alan ve aynı zamanda MenaPay CEO’luğu görevini de üstlenen Çağla Gül Şenkardeş MenaPay olarak hem teknoloji hem de bilgi odaklı paylaşımlara ve iş birliklerine devam edeceklerinin altını çizdi. Şenkardeş CRD Bank yetkilileriyle yaptıkları toplantıda MenaPay’i ve blok zincir teknolojisini aktarma fırsatını bulduklarını paylaşarak iş birliği olanaklarını da masaya yatırdıklarını söyledi.

 

MenaPay olarak bölgesel bir güç olma yolunda ilerlerken bilgi paylaşım toplantılarına özel önem verdiklerini belirtti. Amaçlarının MenaPay’in hem ürün olarak hem de blok zinciri konusunda hayatımıza giren yeniliklerden bahsedildiğinde bölge ülkelerde ilk akla gelen marka olmasını sağlamak olduğunu aktaran Şenkardeş bu kapsamda farklı coğrafyalardan konusunda uzman fikir liderleri ve iş insanları ile bir araya gelmeye ve ufuk açıcı toplantılara devam edeceklerini belirtti.

 

MenaPay Hakkında

MenaPay, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da (MENA) bölgesinde blockchain teknolojisi ile üretilmiş ilk mobil ödeme uygulamasıdır. sunar. İş dünyasının tanınmış liderleri tarafından Dubai'de kurulan MenaPay, özellikli blokchain konusunda dikkat çeken bölgenin dijital dönüşümünü destekleme vizyonu ile bölgedeki en yaygın kullanılan uygulama olma vizyonu ile çalışıyor. MenaPay, geleneksel ödeme yöntemleri yerine, şifreli blockchain ağı üzerinden ödeme yapar. Bu, her türlü kullanıcı için ve günlük hayatın her yönü için güvenli ve şeffaf bir ödeme ağı sağlar. MenaPay, yaygın bayi ağıyla nakitsiz bir toplum kurmak için USD ile eşdeğer “MenaCash”ı sunar. MenaPay'in MENA bölgesindeki para işlemlerinin geleceğini nasıl şekillendireceği hakkında daha fazla bilgi için www.menapay.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: menapay, bölgesel güç, crd bank, mena
Yorumlar
Haber Yazılımı