Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 13:25
 
Mutluluk Şehri Buluşması
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ilçe genelinde düzenlenen Mutluluk Şehri Buluşmalarına katılarak vatandaşlarla bir araya geliyor.
YAŞAM Haberi
 Mutluluk Şehri Buluşması

            Mutluluk Şehri Buluşması

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ilçe genelinde düzenlenen Mutluluk Şehri Buluşmalarına katılarak vatandaşlarla bir araya geliyor.

 “Sosyal belediyecilikte de fark yarattık”

Eşi Hatice Akgün’le birlikte Tepecikli kadınlarla bir araya gelen Başkan Akgün, “Belediyecilik insanları mutlu etme sanatıdır. Ben ve ekibim sizleri mutlu edebilmek adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanısıra sosyal belediyecilik alanında da fark yaratan projeler ortaya koyduk. Örneğin Büyükçekmeceli kadınlar için onlarca branşta ücretsiz eğitim veriyoruz. Evde oturmaktan sıkılan, içindeki yeteneği ortaya çıkartmak isteyen yada evinin bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlarımız Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Kurslarına katılabilir. Böylelikle hem kendinizi daha da geliştirir hem de ilgi duyduğunuz alanda bir meslek sahibi olabilirsiniz” diye konuştu.

“Tepecik’in çehresi değişti”

2009 yılında Büyükçekmece’ye bağlanan Tepecik’e yapılan hizmetlerle bölgenin kaderinin değiştiğini de belirten Başkan Akgün, “Çocuklarımızın ve sizlerin sosyal ve kültürel yaşamına büyük katkı sağlayan Tepecik Nejat Uygur Kültür Merkezi’ni yaptık. Büyükçekmece’nin en özel ve en güzel camilerinden bir tanesi olan Tepecik Saray Camii ve çevre düzenlemesi ile Tepecik’in çehresini değiştirdik. Atatürk Caddesi’ni yenileyerek modern ve ömürlük bir cadde kazandırdık. Yaptığımız parklar ile şehrimizin daha da güzel ve yeşil olmasına katkı sağladık. Bugün gelinen noktada ülkemizin ekonomik durumu ortada. Türkiye’deki tüm belediyeler sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İmkanlarımız kısıtlı. Ancak buna karşın hizmetlerimiz de tüm hızıyla devam edecek. Tepecik’te yapmakta olduğumu İbrahim Erkal Sosyal Tesisi’nde ailenizle, komşularınızla beraber huzurla oturup çayınızı çorbanızı içebileceksiniz. Her türlü sosyal aktiviteyi gerçekleştirebileceksiniz” şeklinde konuştu.

Talepleri birinci ağızdan dinledi

Tepecikli vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinleyen Başkan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi’nin önümüzde süreçte hayata geçireceği projeleri anlattı. Başkan Akgün, Tepecikli kadınların istek ve önerilerini de dinleyerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: büyükçekmece haberleri, yerel haberler, mutluluk şehri, yerel seçimler,
Yorumlar
Haber Yazılımı