Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 17:54
 
Ömer Halisdemir'in Yeğenine Büyük Jest
15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir’in yeğeni sünnet oldu. Mert Halisdemir’e belediye başkanının makam aracı tahsis edildi.
GÜNCEL Haberi
Ömer Halisdemir'in Yeğenine Büyük Jest

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in yeğeni minik Mert sünnet oldu. Mert Halisdemir’in sünnet mevlidi için bir belediye başkanının makam arabası tahsis edildi. Mevlidin yapılacağı alana kortej eşliğinde gelen minik Mert, davete katılanların ilgi odağı oldu.

 

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esenyurt Belediyesi tarafından, 15 Temmuz kahramanı Astsubay Ömer Halisdemir'in sünnet olan 3 yaşındaki yeğeni Mert Halisdemir için sünnet mevlidi organize edildi. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel ve Necmi Kadıoğlu'nun kirveliğini üstlendiği sünnet töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünürü Özdemir Bayraktar ve Ömer Halisdemir için 'Otuz Kuş' şiirini yazan Dursun Ali Erzincanlı da davete katılanlar arasındaydı.

Duygusal Anlar Yaşandı

Evinden anne ve babasıyla çıkan minik Mert, tören için tahsis edilen belediye başkanının makam aracıyla kortej eşliğinde sünnet programının yapılacağı alana geldi. İlçe protokolü ve Halisdemir ailesinin akrabalarının katıldığı mevlitte Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak, şehit ve gaziler için dualar edildi. Davette okunan, Ömer Halisdemir için yazılmış olan 'Otuz Kuş' şiiri ise davetlilere duygusal anlar yaşattı.

 "Kırmam Mümkün Değildi"

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Hakan Becel, "Savaş bey beni aradı, oğlunu sünnet ettireceğini söyledi ve oğlumun kirvesi olur musunuz dedi. Bu ve daha önce bana söylemiş oldukları beni çok etkiledi. Bundan dolayı ve Şehidimiz Ömer Halisdemir'in de yeğeni olması nedeniyle Savaş beyi kırmam mümkün değildi. Oğlumun size benzemesini istiyorum demişti bana, bu beni çok etkiledi. İnşallah hayırlı uğurlu olur. İnşallah Ömer Halisdemir Şehidimizin yakınlarına bir katkımız olur. Sayın başkanımızla birlikte kirve olduk, güzel bir sünnet töreni geçireceğiz inşallah'' ifadelerini kullandı.


Mert Halisdemir’inkirvesi olan ve makam aracını kendisine tahsis eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “Şehidimiz Ömer Halis Demir’in hatırasına bu ülke için yaptıklarına, çabalarına karşılık ne yapsak azdır. Çünkü bu ülkeye çok farklı bir miras bıraktı. Onun mirası üzerine devletimiz ülkemiz farklı mecralara gidecektir. Bu sebeple bundan sonrada elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Minik Halisdemir’in sünnetinde bugün kirvesiyim. Bu ailenin her zaman yanında olacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ömer Halisdemir, 15 temmuz şehidi, makam aracı, esenyurt belediyesi, hakan be
Yorumlar
Haber Yazılımı