Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 13:54
 
Parasız Hizmet Veren Özel Hastane Geliyor..!
Milletin tuğlaları ile yapılmış olan Avrupa’nın ilk ülkemizin en donanımlı LÖSEV sağlık kenti artık tam kapasite çalışsın.
SAĞLIK Haberi
Parasız Hizmet Veren Özel Hastane Geliyor..!

 

 Lösev Hastanesi Tam Ruhsatına 5 İş Günü İçinde Kavuşuyor

Yıllardır 20 kapasite ile çalıştırılan, tam donanımlı hazır bekleyen 400 yatak sayısından yalnızca 75’ine hasta yatırma izni verilip 325’i boş bekletilen yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, Radyoterapi (ışınla kanser tedavisi) ve Yetişkin Kemik İliği Nakli servisleri tam donanımlı hazır olmasına rağmen ruhsat verilmediği için 2 yılı aşkın süredir boş bekletilen, kullandırılmayan, çürümeye bırakılan Kalp Anjiyografi cihazına bile ruhsat verilmediği için kullanılamayan ve Kalp Damar Cerrahisi Kliniği ile yoğun bakım servisleri açılamayan Kanser tedavisinde çok önemli bir cihaza sahip olunmasına rağmen çalışamayan Radyoterapi Kliniğimize de ruhsat verildiği takdirde LÖSANTE Hastanesi artık tam kapasite çalışacaktır. Sağlık Bakanlığı’nın ekteki yazılarımıza Bakan adına yazdığı yazıda “Kamu hastanesi gibi hiçbir ilave ücret almaksızın sunmayı taahhüt ettiğiniz takdirde talepleriniz tekrar değerlendirilecektir. ”cevabı sevindiricidir. LÖSEV’in tek derdi daha fazla lösemili ve kanserli çocuğumuzun hayatını kurtarmaktır. Biz çocuk ve yetişkin kanser veya kalp veya yoğun bakım bekleyen hastamızı 100 başarı ile tedavi etmek istiyoruz.

Elbette özel bir hastanenin doktor maaşlarının, elektrik, kira, ısıtma, sterilizasyon, güvenlik, yemek, temizlik, ulaşım gibi tüm giderlerinin devlet tarafından karşılandığı vergi vermeyen, tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, bakım, onarım gibi giderler ödemeyen KAMU HASTANESİ gibi çalışması imkânsızdır. Elbette bu koşullarda 92 tedavi başarısını aşıp 100 başarıya ulaşmak olanak dışıdır. Ama LÖSEV tam 20 yıldır imkânsızları başarıyor. sağlık Bakanlığı’nın bu teklifi karşısında da LÖSEV’in cevabı “Teklifinizi kabul ediyoruz ve tam ruhsat + tam doktor kadrosu bekliyoruz”  sözümüz sözdür. 5 iş günü içerisinde tam ruhsatımızı bekliyoruz. Herkes sözünde dursun ve artık bu sorun kökünden çözülsün. Artık daha fazla çocuğumuzu ve hastamızı kaybetmeyelim!

 

 

 Sağlık Bakanlığına Teşekkür Ediyor Ve Teklifini Kabul Ediyoruz

Kaynak: Editör:
Etiketler: LÖSEV, kanser hataları ücrtsiz tedavi görebilecek mi, tuğra, sağlık bakanlığı, LÖSANTE, önemli basın açıklaması, filaşhaber, sağlık haberleri, starttv,
Yorumlar
Haber Yazılımı