Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 09:39
 
Rusya İle Vietnam İmzaladı..!
Rusya ve Vietnam arasında, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi inşaatı için hükümetler arası anlaşması imzalandı.
DÜNYA Haberi
Rusya İle Vietnam İmzaladı..!

Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom ile Vietnam Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Vietnam’da Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin kurulması için anlaşma imzaladı.

 

İşbirliği anlaşması, Rusya Federasyonu Başbakanı Dmitry Medvedev ve Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc'un huzurunda, Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev ve Vietnam Bilim ve Teknoloji Bakanı Chu Ngoc Anh tarafından imzalandı.

 

Rus ve Vietnamlı uzmanlar tarafından, daha önce ön gereksinimlerin belirlenmesi, en uygun yerin seçilmesi de dâhil olmak üzere çok sayıda çalışma yürütülmüştü. Projenin ön fizibilite çalışmasının 2018 yılı Kasım ayındaki onayı dikkate alındığında, imzalanan anlaşma, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Vietnam’da inşası için atılacak sonraki adımları tanımlıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: dünyadan haberler, rusya, vietnam, nükleer santraller, nükleer bilim ve teknoloji merkezi, akkuyu ngs, rusya devlet atom enerjisi kurumu, rosatom, nükleer santral nedir, nükleer enerji, nükleer enerji nedir,
Yorumlar
Haber Yazılımı