Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:21
 
Şampiyonluk Maçında Dostluk Kazandı
Esenyurt Belediyesi ve İl Dernekler Birliği platformunun ortaklaşa düzenlediği şampiyonluk maçı Esenyurtlular arasındaki dostluğu pekiştirdi
İSTANBUL Haberi
Şampiyonluk Maçında Dostluk Kazandı

8. Dernekler arası Futbol Turnuvasında tüm maçlardan galip ayrılan Ardahan Kültür Evi takımının şampiyon olduğu turnuva da dostluk kazandı. Tüm maçlardan galip ayrılan Ardahan Kültür Evi rakibini 2-0 yenerek şampiyon olurken, Esenyurt Tokatlılar Derneği ikinci oldu.  

Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Esenyurt İl Dernekler Birliği Platformunun birlikte düzenlediği 8. Dernekler arası Futbol Turnuvası oynanan birincilik maçıyla sona erdi. 30 Mart-5 Mayıs tarihleri arasında yapılan ve Esenyurt’tan 42 derneğin katıldığı turnuvanın final maçı Ardahan Kültür Evi ve Esenyurt Tokatlılar Derneği (ESTOKDER) takımları arasında Esenyurt Belediyesi Turgut Özal stadyumunda oynandı. Her iki takımın da ter döktüğü maçta, Ardahan Kültür Evi rakibini 2-0 yenerek şampiyon olurken, ikinci Esenyurt Tokatlılar Derneği (ESTOKDER), üçüncü ise Esenyurt Erzurum Dernekler Federasyonu oldu.

Seyircilerden büyük ilgi gören final maçında takımları tebrik eden Esenyurt Belediye Kemal Deniz Bozkurt, “Kardeşlik barışın etkinleştirilmesi için bu tür etkinlikleri olması gerek. Ben turnuva şampiyonu Ardahan Kültür Evi’ni ve turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum. Derneklerin böyle birlik beraberlik içerisinde olmasını destekliyorum” dedi. Turnuvada Mart ayından bu yana Esenyurt’tan 42 derneğin katıldığı etkinlikte tüm karşılaşmalardan galip ayrılıp turnuvanın birincisi olan Ardahan Kültür Evi’ne 15 bin TL para ödülü verilirken, ikinci takıma 10, üçüncü takıma ise 8 bin TL ve kupa ödülü verildi. Karşılaşmalarda dereceye giren takımlar dışında turnuvaya katılan diğer dernek takımlarına ve turnuvanın en iyi oyuncusuna da plaket verildi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: esenyurt belediyesi, şampiyonluk maçı, kemal deniz bozkurt, dostluk, gençlik ve spor Hizmetleri Müdürlüğü, ESTOKDER, esenyurt tokatlılar derneği, Turgut Özal stadyumu, ardahan kültür evi, esenyurt erzurum dernekler federasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı