Haber Detayı
18 Ağustos 2017 - Cuma 16:20
 
Taşkın Özer'den 'Karakol Baskını' Açıklaması; İsmail Damat Hesap Verecek..!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer, kamuoyunda çıkan 'karakol baskını' haberlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasında konuşan Özer; "Baskın CHP ruhuna yakışmaz" dedi.
SİYASET Haberi
Taşkın Özer'den 'Karakol Baskını' Açıklaması; İsmail Damat Hesap Verecek..!

Av. Turan Taşkın Özer, 'Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Karakol Bastı' haberlerine, aynı zamanda bu duruma yönelik açıklama yapan Beylikdüzü Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Damat'ın sözlerine ilişkin basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın açıklamasında konuşan Özer; Ak Parti’nin ilçemizdeki topal ördeği İsmail Damat’tır. İsmail Damat daha, FETÖ’nün gizli kasası ve gayrimeşru işler imamı Dilaver Azim’in avukatlığını nasıl aldığının hesabını verecek?" dedi.

Başarılı isimlere sopa gösteriliyor

Türkiye siyasi tarihinin en ilginç, en karanlık ve en tehditkar günlerinden geçiyoruz. Yaşanmakta olan tehditler artık boyut değiştirdi. ilçe başkanları, il başkanları, belediye başkanları, milletvekilleri sık sık saldırıya tehdide maruz kalıyorduk, ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu daha önce hiç alenen, Cumhurbaşkanı tarafından cezaevine atılmakla tehdit edilmemişti. Bunu da gördük yaşadık. Düşünsenize, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin lideri cezaevine atılmakla tehdit ediliyor, hayal mahsulu iddialarla suçlanıyor. sınırsız bir saldırı içindeyiz. daha önce milletvekilimiz Umut Oran nasıl Sayın Cumhurbaşkanının kızı Sümeyye Erdoğan’a hayali suikast iddiası ile suçlandıysa, bugün de hayali iddialarla genelden yerele CHP’nin başarılı isimlerine sopa gösteriliyor. bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Kendi Teşkilatının Psikolojisini de Bozdu       

CHP ailesi bu saldırılara tümüyle göğüs gerecek ve karşı duracak dirayete ve güce fazlasıyla sahiptir. bu saldırıların milyonların gönlünde taht kuran adalet yürüyüşü ve Türk siyasi tarihinin gördüğü en kalabalık miting olan adalet mitinginin ardından artmış olması da manidardır. Hatırlatmak isterim ki, sayın cumhurbaşkanı, yapılmış anayasa değişikliği ile aynı zamanda bizim siyasi rakibimiz Ak Parti’nin de genel başkanıdır. Her gittiği yerde ‘artık seçim kazanmak çantada keklik değil. yüzde 51 oy almak çok zor’ diyen ve siyasi tarihinde ilk kez kendi teşkilatlarını medya önünde eleştirip, metal yorgunluğu ile niteleyen cumhurbaşkanı, bu anlamda kendi teşkilatlarının psikolojisini de bozmuştur düşüncesindeyiz. Türkiye çapında Ak Parti İl Başkanları dahil, pek çok teşkilattan ard arda gelen istifalar bu travmanın ve dağılmanın sonucudur. Bu panik hali nedeniyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Ak Parti sorumlularının tuhaf davranış ve sivri çıkışlarına tanık olmaktayız. Bu bozulan psikolojinin tezahürüdür. Bu tezahürün göründüğü yerlerden biri de, CHP iktidarı ile huzurun, barışın ve sevginin merkezi haline dönen Beylikdüzü ilçemizdir.

Ak Parti'nin İlçemizdeki Topal Ördeği...

Sayın Cumhurbaşkanı’nın teşkilatlarına yönelik eleştirisi kuşkusuz başarısız teşkilatlar içindir. 2014 seçimlerinde İstanbul’un tek mağlubu olan, cumhurbaşkanlığı seçimi dahil, her referandumun mağlubu olan Beylikdüzü teşkilatı da, kuşkusuz İstanbul’un küme düşen teşkilatlarının başında geliyor. sıkça değişen ilçe başkanları da bu gerçeğin göstergesi. Şimdi biliyoruz ki mevcut başkan da kısa süre sonra Abbas yolcu. Dünya siyaset literatüründe lame duck yani topal ördek diye bir tabir vardır. Bu görev süresinin son günlerini yaşayan başkanlar için kullanılan bir ifadedir. Bir süre öncenin kudretlisine artık emekli muamelesi yapılmasına verilen addır. İşte Ak Parti’nin ilçemizdeki topal ördeği de İsmail Damat’tır. Biliyor ki, çok kısa bir süre sonra geldiği gibi gidecek. Kendini kudretli sandığı o koltuk altından alınacak. İşte son çıkışları ve belediye başkanımıza saldırısı da bu yüzdendir.

"İsmail Damat Hesap Verecek..!"

Zannediyor ki, bu saldırılarla koltuğunu koruyacak. Oysa yanılıyor. İsmail Damat daha, FETÖ’nün gizli kasası ve gayrimeşru işler imamı Dilaver Azim’in avukatlığını nasıl aldığının hesabını verecek? Bu ilişkileri kimlerle nasıl kurduklarının hesabını verecek? Millet tankların önüne yatarken, para kasası FETÖ'cü ile nasıl iş ilişkisi kurduğunu anlatmak zorunda kalacak. Yani bugünler onun son rahat günleri. Daha önce ki basın açıklamamda İsmail Damat artık o koltukta oturamaz dedim, halen de aynı iddiadayım. Siyaseten büyük sıkıntıya gireceği belli olan bir kişinin, saldırgan tavırlarını anlıyoruz. Çünkü kendisi baskın yaptırmakta uzman bir şahıstır. Bir süre önce ilçemizdeki bir basın kuruluşuna yapılan baskın ve geride bırakılan yıkım bu şahsın baskın yapma kültürünün ve siyaset anlayışının tezahürüdür. O yüzden belediye başkanımıza yönelik açıklamaları hükümsüzdür. Kişi kendinden bilir işi misali, herkesi kendi gibi sanmasına gerek yoktur. Bu minvalde İsmail Damat bizlere nezaketi öğretmeye kalkmadan önce kendisi nezaketli davranmayı öğrenmelidir, önce kendisi özür dilemeli daha sonra kişi ve kurumlardan özür talep etmelidir.

"Fethullah Gülen'in Tırnağını Solculara Değişmem Diyen Birinci..."

Keza;

Daha önce Karslı yurttaşlarımıza, Milliyetçi Hareket Partisi gönüldaşlarına hakaret eden ama ‘‘ Fethullah Gülen’in tırnağını solculara değişmem’ diyen Ak Parti grup sözcüsü Mücahit Birinci de bugünlerde yeniden sahne almıştır.Temmuz ayı belediye meclis toplantısında bu zamana kadar işlediği günahlar, yaptığı provokasyonlar, ettiği hakaretler için adeta tövbe eden ve halktan, belediye başkanından ve meclis üyelerinden af dileyerek ‘hata yapabiliyoruz, çizgi çekelim geçmişe. Bugün milat olsun’ diyen bu zat, tövbesini bozmuş ve tekrar provokasyona başlamıştır. Bu tövbenin neden bozulduğunu yukarıda anlatılan topal ördek siyasi nitelemesinin muhatabı başkan İsmail Damat düşünsün. Görüldüğü gibi ilçe başkanı ile, onun boşaltacağı koltuğun sevdasına düşenler, FETÖ ile ahbap çavuş ilişkisi içindedir. Biri FETÖ’nün gizli kasasının avukatlığını yaparken diğeri cemaatin tırnağını kimselere değişmiyor.

"Baskın Yapmak CHP Kültüründe Yok..!"

Hal böyleyken havuz medyasının tetikçilerinden Akşam Gazetesi günlerdir ilk sayfasına Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile ilgili asılsız, hayali iddiaları ve suçlamaları taşıyor. Ben gazetenin 17 ağustos tarihli ilk sayfasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sürmanşetten sayın genel başkanımıza, manşetten de belediye başkanımıza yönelik iftiranın nedenini herkes sorgulasın. Tekrar belirtmek isteriz ki iddia edildiği gibi ‘karakol basmak’ ne belediye başkanımızın ne de Cumhuriyet Halk Partisi’nin kültüründe yoktur, olamaz.

Asılsız Saldırıları Kınıyoruz

Seçim kazanmanın artık çantada keklik olmadığını düşünen zihniyetin, medyadaki temsilcilerinin bir an önce kendine gelmesini ve bu iftiracı saldırganlıktan vazgeçmesini temenni ediyorum. 3 ay önce farklı şekilde tezahür etmiş bir olayı, sanki yeni olmuş ve baskın yapılmış gibi lanse etmek, ahlaka sığmaz. CHP Beylikdüzü örgütünün tıpkı on binlerce vatandaşımız gibi belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduğunu belirtir, genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğluna, partimize ve belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’na yönelik asılsız saldırıları şiddetle kınadığımızı kamuoyuna duyururuz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşkın, Özer'den, 'Karakol, Baskını', Açıklaması;, İsmail, Damat, Hesap, Verecek..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı