Haber Detayı
08 Eylül 2017 - Cuma 10:37
 
TEOG 3. Nakil Sonuçları Açıklandı..!
Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği TEOG sonuçlarının ardından Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas 3.nakil sonuçları http://meb.gov.tr adresinden açıklandı.
EĞİTİM HABERİ Haberi
TEOG 3. Nakil Sonuçları Açıklandı..!

 Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği TEOG sonuçlarının ardından Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas 3.nakil sonuçları http://meb.gov.tr adresinden açıklandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş uygulaması kapsamında liselere 3. yerleştirmeye esas nakil sonuçları http://meb.gov.tr adresinden açıklandı.TEOG 3.nakil sonuçlarını tıklayıp öğrenebilirsiniz

TEOG Nakil Sonuçları Sorgulama

TEOG sınav takvimine göre bugün açıklanması beklenen 3. nakil sonuçları açıklandı.TEOG 3. nakil sonuçları ise 8 Eylül tarihinde erişime açılacak. Öğrenciler sonuçlarını "www.meb.gov.tr" ve E-Okul sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır.

Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır.

Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir.

Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir.

Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEOG, 3., Nakil, Sonuçları, Açıklandı..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı