Haber Detayı
21 Ağustos 2017 - Pazartesi 09:56
 
TEOG Nakil Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Binlerce öğrencinin beklediği TEOG nakil sonuçları MEB'in yayınladığı takvime göre bugün açıklanacak. Öğrenciler ve veliler şimdi merakla TEOG nakil sonuçlarını bekliyor. Peki TEOG nakil sonuçları bugün kaçta açıklanır?
EĞİTİM HABERİ Haberi
TEOG Nakil Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Binlerce öğrencinin beklediği TEOG nakil sonuçları MEB'in yayınladığı takvime göre bugün açıklanacak. Öğrenciler ve veliler şimdi merakla TEOG nakil sonuçlarını bekliyor. Peki TEOG nakil sonuçları bugün kaçta açıklanır?

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için nakil işlemlerini gerçekleştiren öğrenci ve veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sonuçları açıklayacağı tarihi araştırıyor. Peki, 18 Ağustos'ta başvurusu sona eren 2017 TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

İstediği liseye yerleşebilmek için yerleştirme başvurularını yapan öğrenciler için TEOG 1. nakil başvuruları bugün sona eriyor. 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEOG 1. nakil tercih başvurularını yapan öğrenciler, tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırırken, MEB yayımladığı takvimle merak edilen soruya yanıt verdi. TEOG 1. nakil sonuçları 21 Ağustos 2017 tarihinde açıklanması bekleniyor.. MEB konu hakkında ise kesin bir saat vermedi

Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacak.

Yerleştirme İşlemleri Nasıl Olacak?

8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacak.

Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. Ancak , özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri kılavuzun 1. 7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecek. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak , YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEOG, Nakil, Sonuçları, Ne, Zaman, Açıklanacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı