Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 09:53
 
Toplumsal Bir Yara Haline Geldi
İyi Parti Esenyurt Belediyesi Meclis Başkan Vekili Enver Demir, son günlerde artan intihar olayları hakkında basın bildirisi yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Toplumsal Bir Yara Haline Geldi

Toplumsal Bir Yara Haline Geldi

İyi Parti Esenyurt Belediyesi Meclis Başkan Vekili Enver Demir, son günlerde artan intihar olayları hakkında basın bildirisi yayınladı. Başkan Vekili Enver Demir, intihar olaylarının artık siyasi bir durum olmadığını, toplumsal bir yara haline geldiğini belirtti.

 İyi Parti Esenyurt Belediyesi Meclis Başkan Vekili Enver Demir; yayınladığı basın bildirisinde, “Ülkemizde intihar olayları hızla artıyor. Bizim inançlarımız, bizim kültürümüz, Devleti Yöneten İnsanların o ülkede yaprak kımıldasa ondan sorumlu olduğunu söyler. İntihar eden insanlar için, onun psikolojik sorunları varmış, işte geçmişte birtakım hataları varmış gibi onları ve yakınlarını rencide edecek sözlerin söylenmemesi gerekir. Bu tür söylemler, Devlet yöneticilerinin sığınacağı gerekçeler olmamalı. Dolayısıyla, Devletin bütün organlarının ve toplumun, bu tür intihar vakalarını ortaya çıkaran gerekçelere dikkat etmesi, dikkat kesilmesi gerekir.”

Gelir Dağılımı Adaletsizliği Tavan Yaptı

İntihar eylemleri konusunda en dikkatli olması gerekenler ülkeyi yönetenlerdir. Çünkü İntihar vakaları hızla artıyor. Buna göz yumamaz, kulak tıkayamayız. Bu siyasi bir olay değil, toplumsal bir yara haline gelmiştir. Hükümetin acilen işsizlik ve yoksulluğa çareler araması ve tavan yapan gelir dağılımı adaletsizliği konusunda önlemler alması gerekir.

Yeni İstihdam Alanları Yaratmak Lazım

Bu konu, yani; intihar eylemleri, yapılan sosyal yardımlar vs. geçici tedbirlerle geçiştirilecek bir mesele olmaktan çıkmıştır. İnsanlar, iş istiyor, aş istiyor. Toplumun ciddi sorunları var. Dolayısıyla, İstihdam yaratmak, istihdam alanlarına öncelik vermek gerek. Bunları sadece intihar eylemleri için değil, genel bir sorunu çözmek adına da öncelikli ele almak lazımdır. Ülke olarak bu sıkıntıların sebeplerini ortadan kaldıramazsak, yarın daha büyük olaylarla karşı karşıya kalacağımız aşikârdır.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi Parti Esenyurt Belediyesi Meclis Başkan Vekili, enver demir, enver demir intihar olayları, enver demir basın bildirisi, enver demir istihdam alanları,
Yorumlar
Haber Yazılımı