Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 18:00
 
Türkiye İzlanda Krizi!
Türkiye, A Milli Futbol Takımına yaptıkları skandal muamele sebebiyle İzlanda’ya durumu kınayan nota verdi.
SPOR Haberi
Türkiye İzlanda Krizi!

11 Haziran Salı günü yapılacak maç için günler öncesinden İzlanda’ya giden A Milli Futbol Takımı, Kevlafik havaalanında saatlerce bekletilip üzerleri ve eşyaları detaylıca arandı. Bu da yetmezmiş gibi, muhabir gibi görünen bir kişi Türkiye A Milli Takımı futbolcularına mikrofon yerine lavabo fırça uzatarak tepkilerin dozunu artırdı, uluslar arası bir krizin doğmasına sebep oldu. Türkiye tarafından çok büyük tepkiyle karşılanan olaylar sosyal medyada da gündem oldu. Bu kötü muamelelerden sonra Türkiye Oslo Büyükelçiliği tarafından olayları kınayan nota verildi.

2020 Avrupa Elemeleri H Grubunda İzlanda ile yapılacak maça, çirkin olaylar sonrası milli takıma moral vermek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da gidecek.  Türkiye A Milli Futbol Takımı grubunda oynadığı üç maçı da kazanarak liderlik koltuğunda oturuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: türkiye a milli takımı, izlanda, türkiye izlanda maçı, avrupa şampiyonası, lavabo fırçası, izlandaya nota, mehmet muharrem kasapoğlu, gençlik ve spor bakanı, kevlafik havaalanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı