Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 14:14
 
Yahya Çavuş adına yaptırılan camii..!
Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile yaptırılan ibadethanelere bir yenisi daha eklendi.
İSTANBUL Haberi
Yahya Çavuş adına yaptırılan camii..!

Yahya Çavuş Camii Törenle İbadete Açılıyor

Daha önce Tepecik Rüzgarlıtepe’de ibadete açılan Seyit Onbaşı Camii’nin ardından bir başka Çanakkale Savaşı kahramanımız olan Yahya Çavuş adına Pınartepe Mahallesi’nde yaptırılan camii törenle açılıyor.

Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliği ile yaptırılan ibadethanelere bir yenisi daha eklendi.

 

Başkan Akgün’ün Katılımıyla Açılacak

Çanakkale Savaşları'nda, 25 Nisan 1915'teki Ertuğrul Koyu çıkarmasında 67 askeriyle, İngiliz kuvvetlerinin karaya çıkışını geciktiren Yahya Çavuş'un adı Büyükçekmece’de yaşatılacak. Büyükçekmece Belediyesi ve hayırsever Osman Karamercan’ın katkıları ile yaptırılan Yahya Çavuş Camii’nin açılış töreni Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla açılacak. Pınartepe Mahallesi’nde yaptırılan ve 8 Şubat Cuma günü saat 11.30’da açılış töreni gerçekleştirilecek olan cami 1000 metrekare alan üzerine yapıldı.

 

“Çanakkale Kahramanları Ölümsüzleştiriliyor”

Büyükçekmece ailesini Yahya Çavuş Camii’nin açılış törenine davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Tepecik Rüzgarlıtepe’de ibadete açtığımız Seyit Onbaşı Camii’nin ardından şimdi de Pınartepe Mahallesi’nde Yahya Çavuş Camii’ni ibadete açarak, iki büyük Çanakkale kahramanının isimlerini ölümsüzleştiriyoruz” ifadesini kullandı.            

Kaynak: Editör: Nilüfer ALBAYRAK
Etiketler: yahya çavuş, seyit onbaşı, çanakkale kahramanları, yeni camiiler, büyük
Yorumlar
Haber Yazılımı