Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 16:34
 
Yakuplu’ ya 4 Bin 300 Metrekarelik yeni park
Beylikdüzü Belediyesi , Yakuplu’ya yeşil alan kazandırıyor
YAŞAM Haberi
Yakuplu’ ya 4 Bin 300 Metrekarelik yeni park

Beylikdüzü Belediyesi, Yakuplu Mahallesi’nde yeni bir parkın yapımına başladı. Başkent Caddesi üzerindeki toplamda 4 bin 300 metrekarelik alanda yapılmakta olan parkın tamamlanmasıyla vatandaşlar, içerisinde piknik alanı, çocuk oyun alanı ve yürüyüş yollarının olduğu bir parka kavuşacak.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarıyla Beylikdüzü’nü daha da güzelleştirmeye devam ediyor. Belediyenin eşit hizmet anlayışıyla ilçe genelinde sürdürdüğü yeşil alan çalışmaları kapsamında, Yakuplu Mahallesi’ne de 4 bin 300 metrekarelik bir park kazandırılacak. Yakuplu Mahallesi Başkent Caddesi üzerinde bulunan alandaki park yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. En kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak parkın açılmasıyla Yakuplu’daki çocuklar güven içinde yaşıtlarıyla oyun oynayıp eğlenecekleri bir parka; yetişkinler ise aileleriyle birlikte yürüyüş, spor ve piknik yapacakları bir alana kavuşmuş olacak.

İçerisinde Sosyal Tesis de Olacak

120 m yaya yolu, 130 metrekare çocuk oyun alanı, 2 adet toplam 72 metrekare fitness alanı ve soğuk piknik alanları bulunacak. Parkta, ayrıca, 50 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanı yer alacak. Yapılacak sosyal tesis 140 metrekarelik açık alan kullanımıyla Yakuplu’da yaşayan vatandaşlara hoşça vakit geçirme imkanı da sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beylikdüzü, Yakuplu, başkent, çocuk, oyun, piknik, çağrıçebi, yükselkol
Yorumlar
Haber Yazılımı