Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 14:18
 
Yeşil Alanlar Hayata Geçirilecek
İBB, kentin yeşil ve açık alanlarının ele alınacağı "İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı" düzenliyor.
İSTANBUL Haberi
Yeşil Alanlar Hayata Geçirilecek

Yeşil Alanlar Hayata Geçirilecek

 

İBB, kentin yeşil ve açık alanlarının ele alınacağı "İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı" düzenliyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak çalıştayda, yeşil alanlarla ilgili çalışmalar yapan akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcileri konuyu etraflıca tartışacak.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve iştiraki İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ ev sahipliğinde düzenlenecek İstanbul Yeşil Alanlar Çalıştayı, “Yeşil Alanlarda Dönüşüm; Kimlik ve Sürdürülebilirlik Amaçlı Çözümler” temasıyla gerçekleşecek. 5-6 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak çalıştayda, peyzaj çalışmalarında kentin dokusuna uygun akıllı çözümler ile kaynakların daha verimli kullanılması konuları ele alınarak, yol haritası belirlenecek.

 

Projeler Konuşulacak

 

Çalıştayda, İstanbul’un gelişen kimliğini yansıtacak doğal bitki örtüsüne uygun yeşil alanların hayata geçirilmesi ve sürdürülebilir hale getirilmesi tüm yönleriyle değerlendirilecek. Alanında uzman akademisyenler, ilgili sivil toplum temsilcileri, kent paydaşları ile sektör temsilcilerinin katılımıyla çözüm ve proje önerileri görüşülecek.

 

Her geçen gün artarak etkisini htiren küresel ısınma ve buna bağlı sorunlar, çalıştayda masaya yatırılacak. Bu önemli sorunun baskıladığı yeşil alanları koruma ve var olanı arttırma üzerine fikirler ortaya konulacak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ibb yeşil alan çalıştayı, ekrem imamoğlu, ibb yeşil alanı koruma, ibb h
Yorumlar
Haber Yazılımı