Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 09:40 Bu haber 27175 kez okundu
 
Yok Böyle Bir Marangoz..?
Siyasetçi, yazar, şair, marangoz, fotoğrafçı, saz ustası, yardım sever, STK’ların gözdesi, Gepetto Usta Mehmet Uzun; on parmağında on marifetli adam. Kapılarını gazetemize açtı.
YAŞAM Haberi
Yok Böyle Bir Marangoz..?

Yok Böyle Bir Marangoz..?

Siyasetçi, yazar, şair, marangoz, fotoğrafçı, saz ustası, yardım sever, STK’ların gözdesi, Gepetto Usta Mehmet Uzun; on parmağında on marifetli adam. Kapılarını gazetemize açtı. 1970 den günümüze kadar dolu dolu geçen ustalık hayat hikâyesini İktidar Gazete okurları için gazetemiz genel yayın yönetmeni Nezir Karayün’e anlattı.

“Her Şeyden Önemlisi İyi Bir Birey Olabilmek”

  45 yıldır Büyükçekmece’de oturduğunu söyleyen Gepetto Usta Mehmet Uzun; “ İyi bir birey topluma faydalı işler yapmalıdır, hele ki esnafsanız düzgün bir insan olmanız gerekir. Boş zamanlarımızda kamuya yararlı işler yapmak gerek, yasal olması önceliğimiz olmalıdır. Bu dönemlerde Türkiye’nin başına gelen önemli sorunlardan biride illegal faaliyetler yapan mesnetsiz kişiler yüzünden geliyor. Duyarlı ve sağduyulu vatandaş olmamız gerekir. Bütün mesele iyi bir birey olmaktan geçer. Bir esnafın siyasi çekişmelerden kaçması gerekir.

“Siyaset Beni Yordu”

‘Bir işçi emeklisinin oğluyum geçmişte siyaset yaptım beni çok yorduğu için bıraktım. Emekliyim alın terimle çalışıyorum boş zamanlarımda STK’larda görev alıyorum. Büyükçekmece Albatrosta kıyafet topluyorum ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorum, sokaklarda çocuklara yardımlarda bulunup, onların mutluluğunu gördükçe bende mutlu oluyorum. Böylelikle ruhumu dinlendiriyorum’ İfadelerini kullandı.

“Önceliğimiz Toplum”

Önceliğimiz bilinçli ve eğitimli bir toplum olmalıdır. Ben müşteri memnuniyetine önem veriyorum, karşılıklı saygı ve sevgi olursa aşılamayacak hiçbir meselemiz kalmayacaktır. Düzgün ve dürüst çalışmalıyız. Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkmamız bizi biz yapar.

“Demlenmiş Esnaf Modeliyim”

Emekli ve 60 yaşındayım müşteri gelip mutfak dolabı, mobilya istiyor, büyük bir zevkle onların taleplerine cevap veriyorum ve işimi en iyi yapıyorum. Zamanımı atölyemde verimli olarak değerlendiriyorum. Boş zamanlarımda fotoğraf çekiyorum. Birçok derneğe üyeliğim var saz, bağlama çalıyorum, şiir ve toplumu bilinçlendirmek için köşe yazıları yazıyorum. ”

“Hiç Eğilmedim Dik Durdum Ve Özgür Yaşadım”

Siyasette ahde vefa diye bir şey yoktur. Ak Parti kurulduğunda Tepecik belediyesi Fazilet Partisi Meclis üyesiydim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a inan ve güvenen birisi olarak, beklide Türkiye’de ilk olarak Ak Partiye geçen meclis üyelerinden birisi oldum. Bugün bize özgürlük kimliğini Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan kazandırmıştır. Ülkemizin refah, barış dolu olması arzusundayım.”

  Gençlere tavsiyelerim; üretken olmalıdırlar, diplomaya güvenmeyip kendilerini geliştirebilmelidirler. Çalışkan olup girişimci olsunlar. Cesur ve dürüst olup, samimi olursan Allah her zaman sizin yanınızda olacaktır" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: mehmet uzun, gepetto usta, en iyi marangoz, büyükçekmece haberleri, marangoz
Yorumlar
Haber Yazılımı