Yazı Detayı
07 Aralık 2020 - Pazartesi 14:02 Bu yazı 122 kez okundu
 
Cumhuriyet Olmasa Olmazımızdır...
Şenel KAPLAN
adomajans@gmail.com
 
 

Cumhuriyet Olmasa Olmazımızdır

 

Bu ülkede olup,hala  Cumhuriyetti özümseyememiş insanlarımızın olması cidden üzüntü vericidir.

 

Eskiye duydukları özlemi her fırsatta dilendirmekten çekinmemeleri, fırsat buldukları an bu özlemlerini gerçekleştirmek adına eylem yapabilecek potansiyelde oldukları su götürmez bir gerçek.

 

Oysa ne yaparlarsa yapsınlar,geçmişi geri getirmenin pek mümkün olmadığını onlarda biliyor. 

 

Sadece yıpratma politikalarla egosal duygularını tatmin cihetine gitmeleri,onların içinde çırpınıp durdukları psikolojiyi gözler önüne seriyor.

 

Yakmayı arzu ettikleri geminin içinde kendilerinin de yanacaklarını düşünebiliyor mı acaba(?)

 

Onca mücadele sonucu elde edilmiş böyle harika bir sistemin inanç çivileriyle yerli yerine  çakılmış olması;hiç kimsenin onu oradan söküp,çıkarmaya gücünün yetmeyeceğini gösterir.

 

Bu güzelim ülkede,Cumhuriyet gibi mükemmel bir sistemin tadını çıkarmak varken;başka sistem arayışına düşmek nasıl bir akla hizmettır anlamış değilim.

 

Yeri geldiği zaman Cumhuriyettin gölgesine sığınıp,sistemden gelen hak ve hukuku sonuna kadar kulanan bu kişileri, ve bunlar gibi düşünenleri görüyor hayretle izliyorum.

 

Tek bir şey var,o da herkesin bir takım olumsuz düşünceleri bir kenara itip,ülke için ne hizmet gerekiyorsa elini taşın altına koymalarıdır.

 

Yazıma, Atatürk'ün"Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir."sözüyle tamamlamak istiyorum.Hepinize hayırlı günler...

 

 
Etiketler: Cumhuriyet, Olmasa, Olmazımızdır...,
Yorumlar
Haber Yazılımı