Yazı Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 09:39 Bu yazı 43 kez okundu
 
Hayatı Patronunu Eleştirmekle Geçti
Burhan ÇINAR
Köşe Yazarı
 
 

Hayatı Patronunu Eleştirmekle Geçti

Ahmet 1971 yılında Ankara Ortadoğu teknik üniversitesinden yüksek derece ile mezun olur. Çok iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Bir gazetedeki ilan üzerine iş başvurusunda bulunur. Yapılan görüşmeler sonucu işe alınır. İşe başlayacağı kurum uluslararası boyutta ticaret yapan bir Hollanda şitketidir.

Ahmet'i baş patronla tanıştırmak üzere Hollanda'ya gönderirler. Ahmet bu vesileyle ilk defa uçağa da binmiş olur.

Hollanda'da baş patronun huzuruna çıkarılan Ahmet görevinin ne olduğunu başpatrondan öğrenir. Buna göre Ahmet Asya ve Afrika'da başpatronun katilacağı bütün toplantilara katılacak ve toplantı ile ilgili eleştirilerini kapalı zarf içinde başpatrona sunacaktı.

Bir çok dış ülkedeki temsilcilerin ve başpatronun katildigi bir toplantiya Ahmet de katılır. Ve ilk eleştiri raporunu hazırlayarak başpatrona gönderir. Aradan bir kaç gün geçmişti ki, Ahmet acil olarak Hollanda'ya çağırılır.

Başpotron Ahmet'i "Senin görevin bana methiye yazmak değil beni eleştirmek" diye azarlar.

Bu sefer Kahire'de bir toplantı yapılacaktır. Ahmet bu toplantıya da katılır. Acımasızca bir eleştiri raporu hazırlar ve baş patrona gönderir. Bu arada nasil olsa işten kovulacağım diyerek masasını ve eşyalarını da bir taraftan toplar.

Ahmet yine Hollanda'ya çağrılır. Bu sefer baş patron Ahmet'e teşekkur ederek içi para dolu bir de zarf verir.

Ahmet zarfin içinde ne olduğunu merak etmektedir. Bir ara tuvalete giderek zarfi açıp bakar. Gözleri firlar. Zarfin icinde tam on bin dolar para vardır.

İstanbul'a dönen Ahmet, tam 25 yıl boyunca acımasız eleştirilerine devam eder. Ve emekli olur.

Türkiye'de kendinin eleştirilmesini kabul edebilecek kaç patron vardır acaba?

 

 
Etiketler: Hayatı, Patronunu, Eleştirmekle, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı