Yazı Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:46
 
Her Çiçek Bir Meyvedir..!
Rüzgar BÜYÜKTANKAYA
adommedya@gmail.com
 
 

Her Çiçek Bir Meyvedir..!

Hepimiz meyve yetiştiriyoruz. Kimi zaman sağlıklı kimi zaman çürük. Yetiştirdiğimiz bu meyveler tatbikî birer insan. İnsan yetiştiriyoruz lakin nasıl? Ayrılan eslerin ve çocuklarının farklı psikolojilerde olduğunu gözlemliyoruz. Şöyle bir beyin fırtınası yapıyorum.

 

Araştırmalarıma bakıyorum, eşlerin birbirini cezalandırma isteğiyle başlıyor aslında her şey. Ve bu cezalandırma isteği çocuklarımızın üzerinde kurduğumuz psikolojik baskıyla neticeleniyor. Eşlerin ceza yöntemi çocuklarına yansıyor ve psikolojik baskı ve şiddetle devam ediyor. Ebeveynler çocuklarının çoğunlukla karsı tarafla görüşmesine izin vermemekte.

 

Peki bu ceza yönteminizin yetiştirdiğiniz meyveye ne derece zarar verdiğini biliyor musunuz. Estirdiğiniz bu fırtınaların bürgün çocuğunuz tarafından sizlere kasırga ve tusinami olarak geri döneceğini biliyor musunuz. Gelin hep beraber insan yetiştirdiğimizi hatırlayalım. Ve bu insanların topluma faydalı olması gerektiğini onlarında hakları olduğunu birer birey olduğunu gün gelince hesapların sorulacağını hatırlayalım.

 

Çocukların bilinçaltına yerleştirdiniz bu fırtınaların tehlikesinin farkında olalım yasadıklarımızın bedelini bu çocuklara ödetmeye hakkimiz olmadığını hatırlayalım. Günümüzde madde bağımlısı çocuklarımızı ilişkilerinde başarılı olamayan çocuklarımızı, şiddete meyilli çocuklarımızı bizlerin yarattığını unutmayalım. Her daim kendimizi sorgulayalım. Hatalarımızın farkında olup düzeltmeye çalışalım ki sağlıklı meyveler yetişsin. Her çiçek bir meyvedir .

 
Etiketler: rüzgar büyüktankaya, makaleler, kişisel gelişim makaleleri, çocuklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı