Yazı Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:51
 
İçsel Değişim..!
Neval KÜTÜK
adommedya@gmail.com
 
 

İçsel Değişim..!

 

DEĞIŞIM, içsel olarak gerçekleştiğinde içsel devrim yaşanır. İçsel devrim tüm eskilerin çöpe atılıp, yerine yenilerinin gelmesidir. 

 

Köklü bir değişim için içten başlamak gerekir. Önce en derindeki öze odaklanılmalı, sonra da benlik ve kişilik düzeylerinde sıçrama yaşanmalıdır. 

 

Gerçek değişim için karaktere ihtiyaç yoktur. Eğer doğal ve kendiniz olursanız davranışlarınız da doğal olur. Böylece yapay karakter de oluşmamış olur. 

Gerçek değişim farkındalığa dayanır o yüzden içsel devrim çok derin ve kalıcıdır. Gerçek değişime farkında olarak başlanmalıdır ve değişim  içten geldiği gibi yapılmalıdır. 

 

Değişimin gerçekleşmesi için özünüzün ışığını keşfedin ve böylece özün ışığı tüm varlığı aydınlatacak. 

 

Bir tohum değişim sayesinde ağaca dönüşür, içinizdeki değişim tohumu da büyüyecek ve tüm insanlığa ışık tutacak. Gerçek değişim içsel çabalarla gerçekleşmekte ve birey değişim tohumunu büyüterek bir değişim ağacına dönüştürmektedir. 

 

Değişim devrimi yani içsel devrim bazen gerilime veya sıkıntılara neden olabilir çünkü değişim yolu bilinemez olduğu için cesaret ister. 

 

Değişimin temel kurallarından biri de, gerçek değişimin anlayışa, samimiyete ve farkındalığa bağlı olmasıdır. Eğer anlayış eksikse, değişimde pürüzler olacaktır. 

 

Anlayış ve farkındalık sayesinde kimyasal bile sağlık için kullanılabilir ama farkındalık yoksa alınan ilaç zararlı etki yapabilir.

 

Mutlu Değişimler... 

 

 
Etiketler: İçsel, Değişim..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı