Yazı Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:25
 
Kim Yönetiyor?
Onur ERDOĞAN
adommedya@gmail.com
 
 

Kim Yönetiyor..?

Hayatımızda hepimizin hevesini kıran, derinden yaralayan kişiler ve olaylar başımıza gelmiştir. Belki de bu yaşananlar bir sonraki işlerimizde en büyük korkumuz olmuştur. Eğer seni inciten ve hafızana yer eden şey ne olursa olsun, yılmadan usanmadan çalışmaya devam ettiysen, başarmış ve lider olmuşsun demektir.

Aklının erdiği ilk günden beri yaşantının her döneminde içinde fırtınalar kopartan, büyük acılar yaşatan insanlar olmuştur. Ve maalesef ki olmaya devam edecektir. Önemli olan bu kadar acıya rağmen bu yazıyı okuyorsan, aslında bu kötü insanlar sadece sana hizmet etmiş, içindeki mücadele ruhunu ve azmi ortaya çıkarmış, sen acılarla baş etmeyi öğrenmişsin demektir.

“Bu işi başaramazsın”, “boşa çabalıyorsun” diyen ya da seninle kurduğun hayalleri yaşamak için yola çıkıp yarı yolda bırakan onlarca insan görmüşsündür. Sen bu insanlara rağmen inandıkların uğruna yolundan sapmadan hayata tutunabildiysen kendi hayatını çoktan kazanmışsın demektir.

Yalnızlıktan şikâyet ettiğin, gücünü yanında hmek istediğin dostlarının olmasını dilediğin ve hatta “onunla birlikte olmazsa yapamam” diye kendini kandırdığın zamanlar olmuştur. Tüm bu düşüncelerden sıyrılıp yalnızlığın bir mükafat olduğunu düşünerek, her düştüğünde içindeki gücü açığa çıkarıp kendinde yeniden savaşacak gücü bulabildiysen, çoktan filmin kahramanı olmuşsun demektir.

Olmaktan imtina ettiğin kişi ile vakit geçirmiyorsan

Yüreğinde hırs ve fitneden çok, sevgi barındırıyorsan

Dertten korkmadan, içinden geçip gidebiliyorsan

Kimseye karşı mecburiyet hmiyorsan

Başarıya giden yolun, başarısızlıktan geçtiğinin farkındaysan

Korkuların, tutkularının önüne geçmemişse

Mevki ve makamlar, insani duygunun önüne geçmediyse

Geçmişte hatalarından ders alıp, geleceğe devam edebiliyorsan hayatını gerçekten sen yönetebiliyorsun demektir.

Onur ERDOĞAN

23/05/2020

 

 
Etiketler: Kim, Yönetiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı