Yazı Detayı
15 Ağustos 2018 - Çarşamba 11:41
 
Operasyon Brunson..!
İbrahim Hakkı Damat
adommedya@gmail.com
 
 

OPERASYON BRUNSON!

Andrew CraigBrunson deyince belki de birçoğumuzun aklına bir şey gelmeyecek!

Lakin Papaz Brunson deyince muhtemelen aklımıza yer etmiş bilgiler derhal geri çağrılacak ve tanıdığımızı söyleyeceğiz.

İşte tam da bu nedenden dolayı:

Ağzınızı papaza alıştırmayın; operasyon içinde operasyon var!

Ağzınızı papaza alıştırmayın; olmazların içinde olurlar var!

 

Ağzınızı papaza alıştırmayın; 40 defa deli deyince deli olanlar var!

 

Devletimizin elindeki kanıtlara göre “ajan” ; suçüstü yakalanan ABD’ye göre “papaz, rahip” olan Brunson meselesine bütün Türkiye’nin dikkat kesilmesi çok elzem hale geldi.

ajan brın

Evet, 15 Temmuz’da nasıl fiziki darbeyi engellediysek bugün de millet olarak bir algı operasyonunu ve beraberinde getireceği tehlikeleri bertaraf etme görevini icra etmemiz gerekiyor.

 

Operasyon içindeki ikinci operasyon “rahip veya papaz” ifadelerinin kasıtlı olarak ABD tarafından kullanılmasıdır! Kendileri de bunun böyle olmadığını pekâlâ biliyorlar; ama onlar eğer bir savaş kazanılacaksa dünya kamuoyunun desteğinin ne kadar önemli olduğunu da biliyorlar. Koca bir güç olsalar da dünya kamuoyunu yanlarına almak zorundalar. Bu nedenle bizim masum din adamlarına zulmettiğimiz, gereksiz yere hapislerde yatırdığımıza dair operasyon yapmak zorundalar.

 

Olmazların içindeki olur da bir ajan(rahip!) yüzünden Kudüs’ün statüsü konusunda attığı hukuksuz adımlar nedeniyle ABD aleyhine dönen Hıristiyanâleminin bize düşman edilmesidir.Olmaz demeyin; I. Dünya Savaşı, Avusturya-Macaristan Veliahdı’nın öldürülmesiyle başladı. Geçmişte İkiz Kuleleri kendi kendilerine yıkıp başta Afganistan olmak üzere Irak, Suriye gibi ülkelere operasyon malzemesi yapanlar; bugün de Ajan Brunson’u tam da bu zamanda öldürüp, Hıristiyan kamuoyunu Türkler rahiplerimizi! öldürüyor diye kandırabilirler.

 

Nasıl ki, 40 defa deli deyince deli olanlar varsa 40 defa rahip! denilince rahip olanlar neden olmasın! Bu nedenle millet olarak topyekun ağzımızı “ajan, ajan, ajan” diye alıştırmamız gerekir ki, gerçek de zaten budur. Ajan Brunson’un rahiplik yaparken çekilmiş tek bir fotoğrafı yoktur, rahip olduğunu belgeleyen benzetmek gibi olursa atama kararnamesi de yoktur. Ajan Brunson, herhalde ABD’de rahip olarak iş bulamadığı için gelmedi buraya! Eski bir Amerikan askeri olarak Türkiye’de iletişim halinde bulunduğu kişilerinde eski askerler olması nasıl bir tesadüftür!?

 

Özetle Ajan Brunson’un; papaz, rahip olarak dünya kamuoyuna yutturulup devletimiz üzerinde operasyon aracına dönüşmesine topyekun karşı koyarak bu operasyonu da boşa çıkarmamız gerekiyor. Aksi halde x yayın organı rahip, y yayın organı papaz, z yayın organı ajan derse yarın dünya kamuoyu hangi ibare işine gelirse onu kullanır. Bu sebepledir ki, acilen bu konuda aynı dili kullanır hale gelmemiz gerekiyor. ABD’nin yürüttüğü bu operasyonun boşa çıkarılması için radyo, gazete ve televizyonlarımız başta olmak üzere 7’den 77’ye herkesin söze ilk başladığında Ajan Brunson diye başlaması oldukça stratejik bir hamle olacaktır.

Esen kalın…                        

 
Etiketler: ibrahim hakkı damat, rahipler, papazlar, ajan brunson, kişisel gelişim makaleleri, en iyi yorum makaleleri, eleştirel makaleler,
Yorumlar
Haber Yazılımı