Yazı Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 12:07 Bu yazı 5058 kez okundu
 
Türkiye Çok Şeylere Gebe..!
Hasan Akkuş
adommedya@gmail.com
 
 

Türkiye Çok Şeylere Gebe..!

Yıl 1960.Mayıs ayı.Türkiye çok şeylere gebe. Sanki bugünleri Yaşar gibi.Gene emperyalistler oyunlarını oynuyor,Türkiye’yi istedikleri şekilde dizayn etmeye çalışıyorlar. Çünkü Türkiye tam bağımsız bir ülke olmaktan çıkmış,Tabiri caiz ise Emperyalizmin emrine girmiştir. 


İşte o kaos günlerinde tamda 27 Mayıs sabahı bir çocuk gelir dünyaya.Adını Gürsel koyun diyen doktora, dedesi hayır der benim torunum demokrasiden yana olacak der. O zaman köylerde pek tarih yazılmazdı çocukdoğunca. Ama bu tarih unutulmayacak bir gündü.


Çocuk büyür çalkantılı bir çocukluğu olur, Aynen sonraki hayatında olacağı gibi.Her yaramazlığında annesi ona, ihtilalde doğdun yerinde duramıyorsun diye çıkışırdı.


Gerçektende öyleydi çocuk.Kaderide karakteride doğduğu günden etkilenmişti belkide. Asiydi, isyankardı. Gurur duyardı geçmişinden ve o gururla umutla bakardı geleceğe. Bazen karamsar olsada benim milletim Bu Dünyada en büyük imparatorlukları kurmuşsa yine başaracak der.

Çünkü inanırki su aktığı yerden bir daha mutlaka akacaktır.
O çocuk büyür hayata atılır.Acıda çeker Sefada sürer.Ama çok değişmez, ödün vermez kişiliğinden. Ahde vefası vardır, İnancı vardır, ülküleri vardır. Atasından ailesinden aldığı terbiyesi vardır.Ateşlerde yanar, Buzullarda donar ama asla davasından ve inandıklarından taviz vermezdi.


En sevdiklerinden, Uğruna canını ortaya koyduğu davadaşlarından kazık yesede o asla dönmedi davasından, Asla taviz vermedi inandıklarından.


Mala mülke şöhrete tamah etmedi hiç bir zaman. Hep dostluğa, İnsanlığa önem verdi. Bu karakterini bazıları yanlış değerlendirip acizliğe yorsada o hiç aciz olmadı. Hep güçlü idi çünkü siyasi arenada kucakta değil, Ocakta yetişti. Onun için milli ve manevi değerler ile töre, örf adet ve geleneklerde vazgeçilmez öneme sahipti. 


O bu özellikleri ile var oldu. Kimseyi kullanmadı.Özü sözü bir oldu.
O çocuk şimdiki Hasan Akkuş oldu. Doğum günümü kutlayan tüm dostlarımı teşekkür ediyorum.

Ben dostlarımla varım. Çok sağolun iyiki varsınız dostlar....

 
Etiketler: Türkiye, Çok, Şeylere, Gebe..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı