Yazı Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:24
 
Yine Konumuz Kadın...
Nilgün EGE
NİLGÜNCE
 
 

Bu kadin uzerine yapilan günlerden kimin çıkarı var veya düzenlenen sempozyumlarda, konferanslarda kimler çıkıp boy gösterecek kadın üzerinden prim yapacak anlamış değilim.

Biraz gerçekçi olalım lütfen dünya kadın ve erkek cinsi olarak iki cins insan  üzerine kurulmus, lakin biz insanlar olarak kadın cinsini aciz, çaresiz, fiziksel yapısı gereği zayıf ve edilgen olarak gördüğümüz için sürekli kadın cinsi üzerinde bir oynama ve çesitli günler çıkartarak güya kadına değer verdiğimizi düşündürüyoruz sloganlar atıyoruz kadına şiddeti kınayıp herseyi bir güne sığdırıyoruz.

Eeee o günlerde  bitti değişen ne oldu hiç birşey. Birileri ego tatmini yapti kadın üzerinden yine.
Ama bilmiyoruzki kaç kadın dayak yiyor şuan, kac kadın tecavüze veya tacize uğruyor veya sabah kaç tane kadın cinayeti haberi alacağız veya okuyacağız bilmiyoruz. 
Geçiniz lütfen bunları önce karşınızda ki kadına bakarken fiziğini, güzelliğini, seksiliğini veya farkli maharetlerini düşünmeyeceksiniz.. Önce İNSAN, önce İNSAN ve yine yazıyorum önce  İNSAN olarak bakıp dar kalıp zihniyetlerimizi değistirirsek eğer bu günlerede ihtiyacimiz kalmaz arkadaslar.Lütfen kadin erkek değilde İNSAN odaklı düşünürsek eğer, o zaman farkındalık yaratmış oluruz....

Sevgi ile kalın...

 
Etiketler: Yine, Konumuz, Kadın...,
Yorumlar
Haber Yazılımı