Haber Detayı
02 Ekim 2021 - Cumartesi 19:06 Bu haber 1540 kez okundu
 
Bu İtibarsızlaştırmayı Durdurun!
Esenyurt İlçe Milli Eğitim müdürü Paşali Beşli’nin aniden hiçbir gerekçe göstermeksizin görevden alınmasına yönelik KAI Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı.
GÜNCEL Haberi
Bu İtibarsızlaştırmayı Durdurun!

Bu İtibarsızlaştırmayı Durdurun!

 

Esenyurt İlçe Milli Eğitim müdürü Paşali Beşli’nin aniden hiçbir gerekçe göstermeksizin görevden alınmasına yönelik KAI Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı.

 

İstanbul’da ve bölgemizde uzun yıllardır eğitimci kimliği ile bilinen ve 4 yıldır’da Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Paşali Beşli’nin hiçbir gerekçe gösterilmeden ansızın görevden alınmasını büyük bir teesür ile öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Göreve başladığı günden bu yana eğitim adına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı tüm kesimler tarafından takdir toplayan başarılı bir yöneticiyi hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden el çektirilmesini manidar buluyoruz.

 

KAI Olarak Kınıyoruz

 

Üstelik bu tip görevlerde bulunanları kamuoyundan da gördüğümüz kadarıyla verimli ve likayat sahibi olanların farklı bir görevlendirme yapılırken; daha iyi vasıflara getirildiğini bilmekteyiz. Fakat burada yapılan uygulama tam tersine bunca yıl emek vermiş, eğitime gönül vermiş bir hemşerimizi adeta itibarsızlaştırılmıştır.

 

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları olarak hiçbir siyasi güdüm düşünmeksizin yapılanın tamamen Kars – Ardahan – Iğdır toplumuna yönelik olduğunu düşünüyoruz.

Eğitim gönüllüsü hemşerimiz Paşali Beşli’nin bu şekilde görevden el çektirilmesini KAI olarak kınıyoruz. Hemşerimize yönelik bu yaptırımın doğru olmadığı kanısındayız. Konunun muhataplarına Sivil Toplum Kurumları olarak buradan sesleniyoruz. Göreve iadeyi itibarını talep ediyor. Toplumumuzun bu konudaki hassasiyetinin dikkate alınmasını bekliyoruz…

                                                                  

                               Kars – Ardahan – Iğdır Platformu

 

İstanbul Ardahan Kültür Evi & Kars – Ardahan – Iğdır Platformu - Başkanı Efrail Çifçi

 

Büyükçekmece Kars – Ardahan – Iğdır Dernek Başkanı – Burçay Yıldız

 

Beylikdüzü Kars – Ardahan – Iğdır Dernek Başkanı – Temel Altuntaş

 

Kars Kültür Evi Başkanı - Ender Aslan

 

Iğdır Kültür Evi Başkanı - Ali Sakar

 

Esenyurt Kars – Ardahan – Iğdır Muhtarları

                                                                     

                                                           

Kamuoyuna Saygılarımızla…

Kaynak: Editör:
Etiketler: kars Ardahan Iğdır platformu, paşali beşli, esenyurt ilçe milli eğitim müdürü, esenyurt milli eğitim müdürü görevden mi alındı, Iğdır kültür evi, kars kültür evi, Iğdır kültür evi, efrail çiftçi, burçay yıldız, temel altuntaş, ender aslan, ali sakar,
Yorumlar
Haber Yazılımı