Yazı Detayı
01 Temmuz 2021 - Perşembe 09:04 Bu yazı 296 kez okundu
 
Kâbus
Şenel KAPLAN
adomajans@gmail.com
 
 

Kâbus

 

Ülkede bunca iğrençlik yaşanırken, yaşamın normal seyrinde gitmesi gerçekten inanılır gibi değil. Kadınlar şiddete, Çocuklar istismara, Masumlar zulme uğruyor; âmâ kimsede çıt yok! Ne zamana kadar bu "nemelazımcılık?) Çoğu Müslüman olan bir toplulukta bu durumların yaşanıyor olması cidden mide bulandırıcı!.. Allah sonumuzu hayreylesin!

 

Kur'an'da her eski kavim farklı sapıklıklardan helak olup, yeryüzünden silindiler. Bu zamanda ise  en küçük bir kente bile sapıklığın topyekûnu  işleniyor.

 

Yani helak olmaya çoktan zemin hazır; fakat Allah sabredip gözetliyor. Çünkü o hikmet sahibidir ve  her şeye  vakıftır.

 

Sabır Makamını devreden çekip; Kahhar Makamını devreye koysa, acaba kaçıp, sığınacak bir yerimiz olabilir mi? Yani o söz konusu kavimlerin başına ne geldiyse aynısı bizim de başımıza gelebilir.

 

Bu menfur olay tüm dünyada bizim için bir utanç vesilesi olduğu kadar, başımızı  eğdirecek türden. Çünkü şu an her yerde konuşulduğu kuvvetle muhtemel.

 

Bu ve buna benzer iğrenç olayların gündem konusu olması hazmedilecek bir şey değil. Son zamanlarda çoğalması, üzerinde düşünüp, kafa yormayı gerektiren bir durumdur.

 

Bu tür sapıkların en ağır şekilde cezalandırılması elzem hale geldi. Artık masum insanların canı yanmasın... Bunlar bizim insanlarımız; hatta başka ülkelerin insanları da olabilir. Hiç kimseye böyle insanlık dışı muamele reva görülemez...

 

 
Etiketler: Kâbus,
Yorumlar
Haber Yazılımı