Yazı Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 09:36 Bu yazı 1560 kez okundu
 
Utan Ey İnsan..!
Esma MERT DURU
adommedya@gmail.com
 
 

Utan Ey İnsan..!

Sevgili okurlarım bugün sizler için ülkemizin çok acı bir gerçeğini kaleme alacağım. Bununla ilgili üstü kapalı bir şekilde, isim vermeden, hepinizin çok iyi bildiği bir olayı sizlere aktaracağım. Geçtiğimiz günlerde hemen hemen bütün medyada bu haberin gerçekliği konuşuldu. Haberimiz şu, Şanlıurfa da bir imam koronavirüse yakalanarak vefat ediyor. Evet pandemi döneminde salgınla mücadele ederken, bir insanın virüse yakalanarak vefat etmesi çok sıra dışı bir olay değil. Fakat bu imamın virüse yakalanma hikâyesi maalesef geri kalmış zihniyetlerin bir ürünü, kendi ego savaşları yüzünden konum ve mevkilerini kullanarak, kendisinden daha düşük konumdaki insanlara istediklerini yaptıra bileceklerini düşünmelerinden kaynaklanan, bir sistem hatası.

 

Hukuk kuralları buna müsaade göstermese ve denetlene bilirliği şeffaf bir şekilde yapılıyor olsa böyle sorunlar ülkemizde olmayacak ve daha medeni ve İslam dininin bize verdiği eşitliği kullanabileceğimiz bir ülkemiz olacak. Hak buyurmuştur ki; insanlar arasında tek üstünlük takvadadır. Sen kimsin ki Allah’ın emirlerine karşı gelerek sırf yapabildiğin için bir insan üzerinde ego tatmini sağlıyorsun.

 

Konuyu çok saptırmadan olayın detaylarından bahsedeceğim. İmam kardeşimiz görev yaptığı ildeki amirleriyle ters düşüyor. Bu ters düşmenin ardından başlıyor mobing yapmalar. Soruşturmalar açılıyor, uzak yerlere görevlendirmeler yapılıyor ve iddiaların en korkunç olanı, koronavirüsten vefat eden vatandaşlarımızın cenazeleri sırf ceza olsun diyerek koruyucu kıyafet ve gerekli, açıklama yapılmadan bu imama veriliyor. Bu görev İmam’a veriliyor verilmesine fakat devletimizin açıklamış olduğu kurallara uygun bir şekilde, koruyucu kıyafet ve bu kıyafetlerin nasıl kullanılacağına dair bilgi imama verilmiyor. Bunlar tabi ki iddialar bazı ifadelerde İmam’a koruyucu kıyafet verilmiş fakat açıklama ve bilgilendirme yapılmamış.

 

Benim kanaatim sorulacak olursa kıyafet verilmeme ihtimali bütün Türkiye Cumhuriyeti kurallarına ve insanlığa aykırı. Böyle bir barbarlığın ülkemizde var olduğuna inanmak istemiyorum, fakat bir yanım ise iddiaların kuvvetle muhtemel olduğunu söylüyor. Sonuç imam kardeşimiz virüse kapılıyor ve vefat ediyor.

Şimdi soruyorum o egonuz 3 çocuk ve bir eşten daha mı önemliydi.

 
Etiketler: şanlıurfa, koronavirüs, pandemi, esma mert duru, köşe yazıları, koronadan ölen imam, müftülük, soruşturma,
Yorumlar
Haber Yazılımı